Brak obrazu oraz sygnału BIOS

Witam.

Mam w domu stary komputer kupiony jakieś 8 lat temu. Kiedyś (parę lat temu) wymieniałem kartę graficzną i zasilacz, oczywiście nie razem lecz z przerwą 1-2 lat. Działał dobrze do pewnego momentu.

 

Najpierw komputer zawiesił się na BIOSie (logo płyty głównej). Po kilku resetach następowały różne zdarzenia tzn. powtórzenie wcześniejszej sytuacji, odpalenie Windowsa XP, który zawiesił się na tym czarnym oknie z niebieskim paseczkiem, raz BIOS wydał bardzo długi pojedynczy sygnał, 2 razy system się uruchomił lecz po paru minutach zawiesił się całkowicie tak, że nawet na klawiaturę i myszkę nie reagował (NumLock, CapsLock nie zaświecały światełka, nawet wciśnięcie jak największej ilości przycisku nie wywołało charakterystycznego dźwięku błędu). Teraz po włączeniu komputera nic się nie dzieje, nie ma sygnału na monitor, brak jakichkolwiek dźwięków z BIOSa. Mam płytę główną Asus M2N, procesor AMD.

 

Edit. Pogrzebałem po internecie i przypuszczam, że może być to wina zasilacza. Jest to firma iBOX, która jest uznawana nawet za potencjalnie niebezpieczną. Kiedyś, gdy wymieniałem zasilacz, nie byłem świadomy, że mogą się trafić tego typu firmy. A co Wy o tym myślicie? Czy mogło się zepsuć coś jeszcze? Nie zauważyłem żadnych śladów uszkodzeń po rozkręceniu komputera, żadnych wypchanych “beczek”, śladu spalenia ani zapachu dymu.

Zasilacz lub płyta główna padła moim zdaniem, a przynajmniej od ich sprawdzenia zacząłbym szukać źródła problemu

Jaki zasilacz? Jaka karta graficzna? Próbowałeś odpalać bez podpiętych dysków i grafiki?

W tej chwili miałem czas jedynie na krótkie oględziny, gdy będę miał więcej czasu zajmę się tym ale dzięki za pomoc.

Zasilacz iBOX 400W, karta NVIDIA GeForce N210

Jeśli to IBOX to mógł poupalać całą resztę, niekoniecznie musi temu towarzyszyć widoczna spalenizna. Tak czy owak podłączyłbym ten zestaw pod jakiegoś corsaira (czy inny, pewny zasilacz) i sprawdził. Nie próbowałbym już odpalania z szajsboxem.

Nie mam sprawnego zasilacza pod ręką, jak załatwię to zamienię zasilacz i sprawdzę. Spróbuję też powypinać i wpiąć wszystkie kable i części, podobno RAM może robić problemy podczas gdy wystarczy tylko wyciągnąć kości.

A ja bym sprawdził co oznaczało to podwójne piknięcie. Może to nakieruję na winowajcę.

Moje podejrzenia się sprawdziły, przeczyściłem pamięć RAM i komp znowu działa. Dzięki wszystkim za zaangażowanie :slight_smile: