Brak obrazu po podłączeniu karty graficznej

Witam Serdecznie
sprzedałem koledze komputer bez karty graficznej (mam geforce 1660 ti )
płyta głowna -msi bazooka v2
procesor -amd ryzen 2600
ram- 2x8 gb 2667 mhz kingston
zasilacz -be quiet 600 W plus bronze

Niestety problem jest taki ,ze on po włożeniu swojej karty Geforce Gtx 780 ,ma brak obrazu, wszystkie Wiatraki się kręcą ,na monitorze dioda się świeci ,dziwne to bo na jego komputerze karta daje obraz ,ja jeszcze dwa dni temu korzystałem z komputera i wszystko działało .
Ewidentnie problem lezy w połączeniu karty z płytą.
Mam nadzieje ze opis nie był zbyt chaotyczny.
Z góry Dziękuje za pomoc .

Czy kolega podłączył kable zasilające 6 pin i 8 pin do karty?

GTX 780 ma znacznie wyższe wymagania dotyczące mocy - 250W a 1660 Ti - 120W.

Czy BIOS płyty głównej jest aktualny?

Witam ,

  1. do karty zostały podłączone obydwa kable zasilające .
  2. w swoim starym komputerze ma Corsair 600w i niema problemu
  3. nigdy nie aktualizowałem biosu (uważasz ze do karty które jest starsza ,należało by aktualizować bios ? )

Uważasz ze mogłoby pomoc jakbyś zresetował bios poprzez wyjęcie baterii ?
Lub problemem moze być to ze w biosie mam uruchomiony profil xmp dla podkręcenie ramu ?

Dodatkowo wspomniał o białej diodzie świecącej na płycie .

BIOS płyty głównej zawsze warto aktualizować bo może poprawiać problemy z kompatybilnością czy wydajnością różnych komponentów itp.
https://pl.msi.com/Motherboard/B450M-BAZOOKA-V2/support

Co do BIOSu karty graficznej to nie wszyscy producenci udostępniają nowsze wersje do pobrania. Zależy jaki to dokładnie model karty (producent). Trzeba byłoby sprawdzić stronę wsparcia technicznego karty.

Warto sprawdzić. Można wyjąć baterię lub zewrzeć piny na płycie głównej (zworką jeśli jest lub śrubokrętem) na kilka sekund (5-10) oznaczone jako Clear CMOS. Szybszy sposób niż bawienie się baterią.

Profil XMP RAMu nie ma tu znaczenia i nie powinien kolidować z działaniem karty graficznej.

Strona 34 instrukcji https://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/E7A38v5.1-GSE-LITE.pdf