Brak obrazu po próbie wymiany chłodzenia


(Dudas bad boy) #1

Siema  w ostatnim czasie probówałem wymienić chłodzenie w moim zestawie. pech chciał ze po zamontowaniu zauważyłem że wejscie na nim mam 3pin a nie 4. tak wiec znów demontaż I montaż starego. Odpalam komputer I... brak obrazu wiatraki sie krecż wszystko sie załącza ale obrazu brak. Z glośnika żadnego pikniecia, ramy przeczyszczone monitor sprawdzony. Grafika raczej też dobra. Mialem drobny ślad pasty na procku od strony nóżek na płytce ale wyczysciłem dokladnie I nadal to samo. Macie jakies pomysły?


(Semtex) #2

@Dudas bad boy

 

Na forum piszemy w języku polskim, używamy “ś, ć, ź, ż, ą, ę, etc.”, oraz znaków interpunkcyjnych proszę użyć przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu posta i dokonać zalecanych poprawek w treści posta/ów i tytule wątku, tytuł możesz edytować po użyciu zaawansowanego edytora, dziękuję za uwagę.


(Dimatheus) #3

Dudas bad boy , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Co do możliwości pisania polskich znaków - myślę, że będzie pomocne: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/change-keyboard-layout

Pozdrawiam,

Dimatheus


(mrFreeze) #4

Zacznij od konfigu kompa np. screen ze Speccy plus model marka zasilacza. Podłączyłeś wszystkie kable zasilanie procesora 4pin

 

http://obrazki.elektroda.pl/3926074600_1397564264.jpg

 

Wyciągnij jeszcze bateryjkę od biosu na 15min.

http://pctechnotes.com/wp-content/uploads/2009/09/remove-battery.jpg


(Dudas bad boy) #5

Amd phenon II X6 , m4a79XTD EVO, Radek 6950, zasilacz to napewno nie jest bo wymieniałem go ale było to samo wiec oddałem. Jeśli chodzi Ci o podłączenie CPU FAN to tak jest podłączone tak samo jak 4pin bezpośrednio do płyty od zasilacza. Nie wiem jak ale złozylem komputer na sucho I podłaczylem do CHA FAN chłodzenie I… wystartowało. cały uradowany zlozyłem kompa przykreciłem do obudowy I to samo przy każdym CPU FAN CHA FAN itd…Bateria I zworka wypróbowana.


(Semtex) #6

Moja uwaga dotyczyła też tytułu wątku, proszę  się zastosować. punkt 6. http://forum.dobreprogramy.pl/forum-8/ogloszenie-2-poradnik-zak%C5%82adania-i-edycji-tematu/


(mrFreeze) #7

Wyciągnij jeszcze raz tego procka może na nóżkach gdzieś siedzi pasta albo w gnieździe dokładnie zobacz. Jak sprawdzałeś na innym zasilaczu to jeszcze sprawdź na innej karcie graficznej jedna z tych dwóch rzeczy prawdopodobnie padła. Oczywiście zasilanie do karty podłączone może nie siedzi dokładnie w PCI-E może poruszyłeś wyciągając procek.


(Dudas bad boy) #8

Pasty już nie ma nigdzie. Dokładnie sprawdziłem. Karta też ok, tutaj jest jakiś problem z tym chłodzeniem. bo raz się załączyło. Ogólnie jak go odpalam to obroty wskakują na max ale po chwili od razu na minimum. Ale karte jeszcze sprawdze.


(mrFreeze) #9

Na pewno dobrze założyłeś ten radiator? Raczej nie ma to nic wspólnego z chłodzeniem jakby nawet nie było podłączone to by się komp uruchomił od razu zabezpieczenie termiczne nie zadziała chyba, że radiator nie dolega do procka.


(Dudas bad boy) #10

Sam już nie wiem, to dlaczego uruchomił się jak go złożyłem na sucho… ; /