Brak obrazu po resecie biosu baterią

witam posiadam starego laptopa NOTEBOOK COMPUTER 7600T , zrobiłem reset bios przez wyjecie baterii 3v i gdzieś po godz wsadzenia spowrotem i odpalenia lapka jest czarny monitor i na zewnatrzym mozitoze to samo brak sygnału komputer bez problemu sie uruchamia dysk wiatraki cd wszystko odpala lecz brak sygnału na monitorze co moze byc nie tak ?? jak wgrac bios bez monitora ?? posiadam jeszcze innego lapka compaQ presario 700 może w ta płytę wsadzić kość biosu i jakiś wgrać bios ??

Twój post, to jeden wielki chaos.

Nie ma potrzeby wgrywania biosu bo on nie został skasowany.

Skasowane zostały tylko jego ustawienia, należy je ręcznie wprowadzić lub wczytać domyślne.

no w sumie masz racje troche na szybko pisałem i jakos tak mało czytelnie przepraszam was za to :smiley:

a czy kolega może jakoś mi podpowiedzieć jak ręcznie wprowadzić czy tez wczytać domyślne ?? pozdrawiam :smiley:

Trzeba wejść w ustawienia biosu - klawisz ESC, F1, F2, DEL lub inny (zależne od marki sprzętu - szczegóły w instrukcji obsługi lub na ekranie początkowym, chwile po włączeniu komputera -“Press “*” to enter setup”)

Z tego co czytam w pierwszym poście, to ma on problem żeby zobaczyć cokolwiek na monitorze, więc szczegółów to on nie zobaczy na ekranie początkowym :stuck_out_tongue: Jeśli już to instrukcja obsługi się kłania i chyba tylko po to, by zobaczyć którym klawiszem przywrócić ustawienia domyślne BIOSu - bo tak bez podglądu na monitorze to ręcznie wprowadzanie ustawień BIOSu, to chyba tylko metodą “chybił-trafił” :smiley:

no dokładnie monitor czarny wejście do biosu to chyba del z tego co pamiętam ale nawet jak wejdę nic nie zrobię nic bym nie widział … :frowning:

a czy przy włączeniu kompa służy jakiś przycisk do ustawień fabrycznych biosu ?? np; jak odpalam kompa wciskam F2 i przywróci to ustawiania biosu ?? i powiedzmy ze znajdę taki magiczny przycisk to co przy wciśnięciu i reset czy coś by zaczęło się dziać ??

Często ustawienia standardowe Biosu to klawisz F6 lub F9 czyli w Twoim przypadku to wejście w ustawienia DEL, wczytanie domyślnych F6/F9 i zapisanie ustawień oraz wyjście z nich F10.

aha rozumiem wejscie na slepo do biosu (del)wciscniecie F6lubF9 zapisanie ustawien i wyscie z biosu po ponownym uruchomieniu powinien byc obraz

Jutro bede probował zobaczymy co da sie zrobic i jutro napewno napisze czy cos sie udało czy tez nie :slight_smile:

jeśli by ktoś posiadał podobny laptop lub wie jak mój bios wygląda i ma podobny proszę o napisanie jakie polecenie pod odpowiednim przyciskiem się znajduje podkreślam ze to dość stary laptop, niestety nie wiem jaki dokładnie mam bios tylko ze to aminbios jest …

Nie do końca tak.

Po F6/9 trzeba chyba zatwierdzić Enterem do tego nie musi być aktywny klawisz zatwierdzenia - trzeba go załączyć klawiszami kursora. F10 też trzeba zatwierdzić ;-).

no niestety lipa żadnych kombinacji nie mogę ustawić ustawień początkowych … będę probował dalej no ale lipa

http://www.flickr.com/photos/reff/24214 … otostream/ a tu tak mniejwiecej wygląda mój bios :shock: