Brak obrazu po uruchomieniu komputera

Witam,
Złożyłem wczoraj komputer w większości z używanych części. Po uruchomieniu nie ma obrazu. Aby zdiagnozować z czym jest problem podłączyłem głośniczek i nie ma żadnych sygnałów dźwiękowych podczas uruchamiania. Karta graficzna była sprawdzana na innym komputerze i się uruchamia. Sprawdzane były wszystkie 3 sloty do kart graficznych i na każdym jest tak samo. Procesor podłączony poprawnie. Zasilacz ma odpowiednie wartości. Teoretycznie pamięci powinny chodzić na 1333mhz. Po założeniu takich pamięci nic się nie zmienia. Komputer w takiej konfiguracji chodził u poprzedniego właściciela. Bardzo proszę o podanie przyczyn takiego anomalii.
Konfiguracja komputera:
Płyta: asus striker II extreme
Procesor: Intel® Core™2 Quad Processor Q8300
Karta graficzna: ASUS GeForce GTX460
Dysk SSD: GoodRam CX300 120GB SATA 3 (SSDPR-CX300-120)
Zasilacz: OCZ ZS-Series 550W (OCZ-ZS550W-EU)
Pamięć: GOODRAM PLAY Gold 8GB [2x4GB 1866MHz DDR3 CL9 DIMM]

Hej.

Spróbuj odpiąć dysk i wypiąć ram. Jeżeli podpiąłeś speaker pod MB, komputer powinien zacząć piszczeć brak ramu.
Spotykałem się często z czymś takim i najczęściej chodziło o źle wpięty, bądź niedopięty RAM.
Ale tak jak mówię, przeprowadź test bez peryferiali, a potem podłączaj kości pojedynczo. Może któraś z nich powoduje takie działanie, a raczej niedziałanie komputera.

//EDIT
Czasami problem ten jest związany z niewpięciem kabla zasilacza do portu zasilania CPU(4 pinowy kabelek), jednak odrzuciłem tę opcję, skoro komputer wcześniej działał, jednak możesz to sprawdzić

A jaka była różnica w podzespołach?

Może chodził… a może nie…

Max do płyty możesz wsadzić ram 1333 MHz - wyżej to loteria.

4 x DIMM, Maks. 8 GB, DDR3 2000(O.C.)/1800(O.C.)/1600(O.C.)/1333/800 Non-ECC Un-buffered
Memory

A Ty masz?

Pamięć: GOODRAM PLAY Gold 8GB [2x4GB 1866MHz DDR3 CL9 DIMM]

Sprawdzałem bez ramu też nie daje żadnych znaków na głośniku. Na początku załączał się tylko na parę sekund po odpięciu wszystkich przewodów od panela przedniego zaczął się uruchamiać tyle, że bez przewodu. Wczoraj odpalany był komputer bez portu zasilania 2x4 piny dziś to zmieniłem niestety bez żadnego skutku.

JNJN, zgadza się płyta obsługuje do 1333mhz i dziś był na takiej pamięci sprawdzany i to nic nie zmienia. Ten co ja posiadam też powinien pójść tyle, że z innym taktowaniem. Różnica w podzespołach to tak naprawdę pamięć, dysk oraz kontroler USB 3.0 tyle, że już go wyjąłem, aby wykluczyć zbyt duży pobór bądź wadliwy element.

Nie tak prosto, może, a nie musi - tym bardziej, że CPU, to 1333 MHz

Na założonych podzespołach robiłeś reset baterią?

Komputer odłączony od zasilania 230V, wszystko sprawdzone,poprawnie w slocie założona karta PCIE (sprawdź w instrukcji który slot, ale z reguły najbliżej CPU), jak potrzebne dodatkowe zasilanie, to ma być podpięte zgodnie z instrukcją karty -monitor tu podpięty, wyjmujesz baterię z płyty na 10 minut, wkładasz, uruchamiasz kompa i start do biosu i jak tu wejdziesz to pół sukcesu, ustawisz datę i godzinę (prawidłowy reset zresetuje te dane) i zapiszesz bios Save.

Wszystkie czynności o których piszesz wykonałem już wczoraj. Karta graficzna była wpinana też inna która nie potrzebowała dodatkowego zasilania i też to nic nie dawało. Co do slotów wszystkie po kolei testowałem bez skutku.

Czyli wygląda na uszkodzenie płyty?

Jeszcze podłącz inny zasilacz.

Niby wszystko wskazuje na płytę tyle, że kondensatory byłby wypukłe, a wszystko jest ok. Zasilacz jak mi się uda załatwić sprawdzę.

A tam… mogą być OK, a płyta może być uszkodzona - a możliwe, że i sam ją uszkodziłeś? albo sprzedający zrobił Cię w balona?

Obejrzyj dokładnie płytę. Wyglądaj szczególnie spuchniętych kondensatorów. Jeśli któryś jest wybrzuszony to znak że płyta nadaje się tylko na śmietnik.

Ewentualnie można jeszcze spróbować wylutować te wybrzuszone (jeśli będą) i zamienić je na działające. Kwestia kilku złotych a płyta może ruszyć, miałem takie przypadki.

@barteknowicki89 - jeśli znajdziesz takie kondensatory i sam nie umiesz, to możesz dać płytę do serwisu, tylko to zawsze kwestia opłacalności - ile kosztuje dobra płyta albo ile wezmą za robociznę w serwisie.

Prosto z instrukcji obsługi:

Czyli nie uruchomisz 2x4GB, ponieważ maksymalna wielkość modułu na slot to 2GB. Potrzebujesz zestawu 4x2GB.
Taktowanie domyślnie zostanie ustawione na 1333MHz, więc tutaj nie powinno być problemu. Żeby wjechać wyżej trzeba ręcznie podkręcić pamięć.

Jeśli masz możliwość, to pożycz dowolną kość DDR3 nie większą jak 2GB i spróbuj odpalić.