Brak obrazu po włączeniu komputera

Witam, dzisiaj rano pojawił się problem z moim pecetem. Włączyłem komputer, lecz nie pojawił się obraz. W pokoju mam monitor na złącze dvi-d. Poszedłem na telewizor, i wejście hdmi w karcie graficznej działa - komputer uruchomił się normalnie i pokazał pulpit tak jak trzeba. Monitor również jest sprawny, podłączyłem go do laptopa przez D-Sub i również nie było problemów.

 

Czy możliwe jest to aby wejścia D-SUB i DVI-D były uszkodzone w karcie graficznej? Gdy próbowałem podłączyć komputer do monitora przez D-Sub pokazywał się komunikat “Check Signal Cable”, przy DVI-D ekran jest po prostu czarny. Pozdrawiam :slight_smile:

 

Edit : Kabel sprawdziłem, więc wina leży gdzieś po stronie komputera.

Prawdopodobnie naderwane gniazdo w karcie graficznej (nadszarpnięte przewodem).

Częsty przypadek - dla pewności wyciągnij kartę z komputera i sprawdź przez szkło powiększające pola lutownicze w okolicy gniazda.

Druga możliwość - uszkodzone bufory gniazda.

Naprawa raczej nieopłacalna - niemożliwa do wykonania klasycznym sprzętem dostępnym w domu lub zwykłym warsztacie elektronicznym.

Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście gdy kładłem się spać wyłączałem listwę i możliwe że wtedy zahaczyłem o kabel. To by wyjaśniało czemu przed snem działało a rano już nie. Jeśli nie uda mi się połączyć monitora z kompem poprzez VGA, to jutro mam zamiar pojechać do sklepu po kabel HDMI - DVI-D, W związku z tym mam pytanie : 

  • Dlaczego po podłączeniu przez VGA wyskakuje komunikat “Check Signal Cable”?

Widocznie monitor nie wykrywa przewodu sygnałowego - czyli gniazdo w karcie też jest uszkodzone.

Nie napisałeś co to za typ karty, a tego jakie posiada wyjścia można się jedynie domyślać.

Jeśli naderwałeś gniazdo, mogły ulec uszkodzeniu również połączenia gniazda VGA.

To jest moja karta graficzna:  http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-n630-2gi

Jednak jest ona sprawna, sprawdziłem wszystkie wejścia u znajomego, każde z nich działa poprawnie. Zaczyna brakować mi pomysłów :C

No to może kabel jest walnięty?

Kurcze sam nie wiem…kartę i kable sprawdziłem u kolegi i działały, dzisiaj podłączyłem u siebie i nie działało, nacisnąłem na monitorze SOURCE i pojawił się obraz, wyłączyłem komputer żeby poukładać kable z tyłu, i jak włączyłem ponownie to znowu nie ma obrazu, tym razem przycisk source już nie pomaga :frowning: gdy go naciskam to pokazuje się napis analog lub digital, naciskam znowu to ekran na chwile gaśnie i pojawia się znowu ten napis…

 

Edit: Zauważyłem również, że komputer brzmi tak jakby ciągle się samoczynnie restartował…

Pożycz monitor i sprawdź na swoim kompie i swoich kablach, czy działa poprawnie.

Dzisiaj już nie będę miał jak pożyczyć monitora, ale znowu się coś [ciach], bo wcześniej działało podłączenie komputera do tv przez HDMI, teraz nawet to nie działa. Czy jest możliwość że żywot zasilacza dobiega końca? ([ciach] Qoltec 425W, przeżył 8 lat, w tym 2 modernizacje komputera) Z drugiej strony czy gdyby zasilacz był zepsuty to czy komputer by się uruchamiał?