Brak Obrazu po włożeniu 9600GT POMOCY!

Witam

Otóż mam problem z komputerem mianowicie po wsadzeniu nowej karty graficznej pod slot pci-e w ogóle nie mam obrazu choć wiatraczek na niej się kręci bios nie zgłasza problemu windows się normalnie odpala ponieważ słychać charakterystyczny dźwięk podczas uruchomienia się windowsa ale obrazu jak nie było tak nie ma. Karta jest na 100 % sprawna nie wiem co to może być komputer jest nowy kupiony 2 tygodnie temu dodam że na zintegrowanej wszystko normalnie działa.

Komp jest taki:

Płyta główna: MSI K9NGM

Procesor: AMD Athlon x2 5600+ 2x2.91 Ghz

Ram: 2Gb DDR2 667 MHZ

Zasilacz: FEVER 400W

Noi karta graficzna To Gainward GeForce 9600 GT 512 MB

Będę wdzięczny za pomoc

  1. Wyciągnij 9600GD

  2. Odpal kompa na zintegrowanej karcie graf.

  3. Przejdź do panelu sterowania i w Menadzer Urządzeń przejdź do sekcji Karty graficzne.

  4. Zmień sterownik aktualnej karty na Standardowa karta VGA. Jeżeli winda będzie protestować - przejdź do funkcji Właściwości i kliknij “Odinstaluj Sterownik”

  5. Wyłącz komputer

  6. Wsadź 960GT, podłącz monitor do karty i uruchom komputer.

Otrzymasz komunikat o znalezieniu nowego sprzętu. Postępuj zgodnie z instrukcjami.

Zasilacz 400W może “nie wyrabiać” przy takiej karcie. Rozsądniej byłyło by założyć min 500W

Odłącz komputer od zasilania.Zdejmij obudowę i sprawdź czy karta jest prawidłowo włożona w złącze - dociśnij kartę. Często przy dokręcaniu śrubki zabezpieczającej (jeżeli taka jest) unosi się tył nieprawidłowo włożonej karty. Jeżeli nie zadziała sprawdź kartę na innym komputerze. Dopiero po tych sprawdzeniach należy w biosie sprawdzić czy karta jest

wykrywana przez bios i być może należy “ręcznie” zaznaczyć w biosie że ta karta będzie używana do wyświetlania obrazu.

A zasilanie karty graficznej podłączyłeś ? Taka 6-pinowa wtyczka.

Witam !

Musisz wejść do biosu przyciskiem del lub F2 ,potem musisz znaleźć takie coś jak “Primary Graphics Adapter” i tak ma być ustawione na PCI -> PCI Express. To jest przyczyną tego że za każdym razem startuje ze zintegrowanej grafiki a nie startuje z PCI-E. Pozdrawiam.

jeżeli wkładasz karte na PCI-E to zintegrowana się automatycznie wyłącza a to że przełączy z pci na pci-e to może jedynie zauważyć coś w wydajności ale i tak nie koniecznie a tak wogóle co ma przełączenie z pci na pci-e do zintegrowanej grafy?? :?

więc tak, wszystko jest dobrze podłączone zasilanie karty graficznej też sprawdzałem już z 10 razy w biosie też już zmieniałem i nic to nie daje :confused: chyba kompa do serwisu będę musiał zanieść

zresetuj ustawienia biosu zworką lub podepnij kabel sygnałowy monitora do innego wejścia na karcie

już to robiłem. Już chyba nie pozostaje mi nic innego jak zanieść kompa do serwisu :confused:

pożycz od kogoś karty graficznej i sprawdź czy działa,jeżeli zadziała to znaczy że wina leży po stronie Twojej grafiki i nie bedziesz musiał ciągnąć do serwisu całego kompa tylko karte lub sprawdź u kogoś swoją czy działa na innym sprzęcie

Mam jeszcze jakiegoś GeForca 7600GT ze starego kompa ale on też nie działa a ostatni raz jak ją używałem to działała więc wina leży raczej po stronie płyty głównej chociaż jest ona nowa. 9600GT też działa bo jest nowa kupiona w sklepie

no z tego co wyczytałem w różnych artykułach to lkudzie też mają problemy z tą płytą i portem PCIE,płyta musi iść na serwis…:confused:

w poniedziałek odsyłam kompa na gwarancje mam nadzieję że wymienią płytę główną :slight_smile:

Dodane 11.12.2010 (So) 13:41

Witam po krótkiej przerwie, może się to komuś przyda :stuck_out_tongue: otóż odebrałem komputer z serwisu, uszkodzony był cheapset płyty głównej dlatego nie działało pci-e, płytę wymienili na nową i wszystko elegancko śmiga :smiley: