Brak obrazu podczas grania pomimo drugiej wymiany karty graficznej

Witam… nie będę się za dużo rozpisywał aby nie robić swojej wypowiedzi jakimś spamem. ujmę to tak… podczas grania w jakąkolwiek grę. następuje moment w którym dzieje się Dokładnie to. Mam tak cały czas… może ktoś będzie wiedział czy to wina Komputera podzespołów czy może obudowy bez dobrej cyrkulacji powietrza lub czy to Zasilacz. Do wymiany… bo już nie wiem jaki podzespół-podzespoły komputera może mi powodować takie Problemy że nie da się nawet już grać normalnie… liczę że z waszą pomocą uda się wykryć Winowajcę i w razie czego poradzicie mi doradzicie z zakupem Optymalnego podzespołu na miejsce tego wadliwego :slight_smile:
https://www.youtube.com/watch?v=23IXgFQKwho&list=WL&index=1
ASUS GTX 1060 Black screen and fan speed at 100% - YouTube)

Można by trzeci raz poprosić o wymianę na kolejny model karty graficznej (skoro „organoleptycznie” sprawna) lub zobaczyć czy karty AMD („Radeona”) się spiszą lepiej.

Tu pokazuje jakby kabel HDMI siadł. Zmień na inny kabel, ew. na DisplayPort jeśli karta i monitor obsługuje

Po resecie:
5 short beep :CPU error - może to efekt resetu ale wątpliwe.

Skoro cyrk zaczyna się w każdej grze więc domyślam się, że jak nie grasz to działa. Wymieniałeś kartę więc na razie niby sprawna.

Zacznij od prostych testów.
Podłączyć inny monitor, dużo z tymi samsungami walczyłem bo im puchną kondensatory w module zasilania. Ale uszkodzenie monitora nie wpływałoby na komputer w taki sposób jak widać;

Test pamięci - Mem test, ale ten linuxowy. Każda kość osobno;

Odpalenie OCC - przy teście CPU wychodzą kwiatki jak zasilacz nie wyrabia;

Trudniejsze:
Wyjęcie CPU i włożenie, możliwe, że któryś pin nie styka, ostrożnie łatwo pogiąć, urwać blaszki;

Podmiana zasilacza;

Wyjęcie pamięci i przetarcie spirytusem złączy;

Osobiście stawiałbym na błąd pamięci. Bo D3 i WoW Blizzarda prawie zawsze wtedy wykrzaczają się błyskawicznie.

Tak panowie to się dzieje tylko w momencie w którym odpalam gry i długo gram bardzo długo :slight_smile: gdy mam pulpit i nic nie robię jest spokój tylko w grach. dzieje się tak jak na tych filmikach dwóch osób co wam przesłałem wiatraki zaczynają huczeć i monitor się wyłącza a ja za cholere nie wiem czy to wina zasilacza czy 600W to za mało mocy aby zasilić to wszystko co mam w obudowie dla tego karta robi to spięcie przeciążenie i wywala Czy winna Jest Karta Graficzna po prostu nie wiem co jest grane :frowning: kupno nowej płyty głównej obudowy procka zasilacza problemu pewnie pozbyć się nie pomoże prawda :frowning:

Stawiałbym raczej na jakieś uszkodzenie lub brak styku, tak jak napisał przedmówca. Jednak bezkosztowo można zrobić prosty test, zmniejszając obciążenie zasilacza. Wypnij wentyletory z obudowy (oczywiście przy otwartej obudowie testujesz), odepnij dyski twarde, których nie używasz, wypnij wszelkie zbędne urządzenia USB i zobacz czy coś pomogło.

Sprawdź też maksymalne temperatury jakie osiągasz podczas grania HWMONITOR | Softwares | CPUID (classic wersion) (płyta/cpu/gpu)

To te testy będę mógł dopiero zrobić jak dostanę informacje RMA co udało im się ustalić lub zrobić z kartą czy naprawili lub nie czy wyślą nową Modlę się tym razem żeby znowu mi nie przysłali która po kilku dniach używania grania będzie robiła znów to samo co poprzednie … a jakim programem robić test karty zasilacza temperatury zuzycie temperatury w stresie pod obciążeniem szybkość obrotów wentylatorów karty itp żeby wyniki wam tu wkleić pokazać…bo hwmonitor pokazuje zmienne wyniki więc nie dam rady wyłapać aktualnych i wam pokazać… bo wtedy zmienią się i będą inne :slight_smile:

Kolumna MAX w HWMonitor trzyma największą wartość, jaka była od momentu włączenia programu. Byle zdążyć zapisać wyniki zanim się zawiesi.

Wyniki z HWMonitor jako plik txt gdy komputer testowo pracuje podpięty kablem HDMI od monitora bezpośrednio pod slot HDMI płyty głównej brak karty graficznej w obudowie :slight_smile: HWMonitor.txt (90,9 KB)

Display adapter 0
ID 0x4000000
Name Podstawowa karta graficzna Microsoft

Czy na pewno masz zainstalowany sterownik do karty graficznej (tej zintegrowanej)?

Max Resolution 1920 x 1080 @ 60 Hz
Horizontal Freq. Range 30-81 kHz
Vertical Freq. Range 50-75 Hz

To pewnie będzie bez znaczenia ale spróbuj zmienić odświeżanie monitora na 75 Hz w systemie i w grach (jeśli pozwalają na zmianę). Sprawdź czy efekt będzie ten sam.

Wygląda na to, że raport generowany do pliku nie zapisuje maksymalnych temperatur. Pograj trochę w coś co nie zawiesza sprzętu, rozwiń sekcje związane z temperaturami, resztę zwiń i zrób zrzut ekranu z HWMonitor.

Hmm A nie wydaje się wam że to może być Wina Styków Pinów PCIE od zasilacza x4 pin x8pin nie dobrze styka nie do końca podpięty dociśnięty do złącza karty czy coś dla tego robi zwarcie i karta resetuje monitor wywala black screeny podczas gry gdy w obudowie jest naprawdę gorąco bijące od strony okna obudowy gorące powietrze w miejscu w którym znajduje się karta?? lub może obudowa która ma tylko 3 wiatraki zapewnią mi słabe chłodzenie karty wewnątrz podczas długiego grania karta się nagrzewa mocno i wysiada??? Wyłączając mi cały komputer

Moja aktualna obudowa silentiumpc regnum rg4t pure black

Zobacz, czy na stronie producenta płyty głównej jest nowa wersja BIOS, jeśli tak, to go zaktualizuj.
Spotkałem się z jednym takim przypadkiem i to właśnie rozwiązało problem.

Bios na stronie asrocka ma wersję najnowszy P.40 wcześniej był P.30 żadnego nowego update nie ma aktualnie mam wersję P.40 :slight_smile: Niestety ciągle to samo przyczyną nie wiem słabo wentylowana obudowa nie chroniąca karty przed przekroczeniem zalecanej temperatury pod obciążeniem w grach i wtedy robi zwarcie karta i cały komputer pada czy jaki czort :slight_smile:

Zrobiłeś Mem test ?
Zrobiłeś test OCC ?
Podmieniałeś zasilacz ?

Sorry ale przestań biadolić na obudowę bo D3 nie jest w stanie obciążyć tej grafiki nawet na max ustawieniach.

Skoro 2 różne karty, RTX 2060 i GTX 1060 robią takie same cyrki (nie sugeruj się, że ich wentylatory przy zwisie szaleją, bo to taka awaryjna procedura w ich bios), to sugerowałbym zrobić to co napisałem.

Zrobiłem memtest dokładnie 2 godziny testowanie i skanowanie trwało pamięci 4 etapy skanowania wykryło zero errorów błędów czyli wychodzi na to że pamięci są sprawne i działają prawidłowo :slight_smile: pamięci można wykluczyć z grona podejrzanych memtest nie wykrył mi nic złego w pamięciach i kościach Ramu :slight_smile: napis PASS i info 0 error w 4 testach więc chociaż z ramem nic złego się nie dzieje ulga