Brak obrazu podczas odtwarzania filmów

Witam,

Otóż od niedawna podczas odtwarzania filmów, w dowolnym formacie, zamiast obrazu wideo jest czarny ekran. W pierwszej sekundzie filmu obraz jest po czym “wskakuje” czarny ekran. Dźwięk, napisy są. Taka sytuacja jest na większości odtwarzaczy: BESTPlayer, VLC itd. Na MPC i KMPlayer obraz co prawda jest ale kolory są…jakby zbyt żywe i obraz jest “poszarpany”. Zainstalowałem ponownie sterowniki do karty graficznej, kodeki ( KLC pack full, xp codec etc.), przeinstalowałem odtwarzacze i nic. Czy ktoś zna przyczynę, rozwiązanie? Proszę o pomoc w tej sprawie.

P.S.

Czy SP3 dla XP PRO może mieć z tym coś wspólnego? Pytam ponieważ problemy zaczęły się wkrótce po zainstalowaniu SP3.

Nie powinno instalować się kilku pakietów kodeków na raz.

Odinstaluj wszystkie pakiety kodeków programem Revo Uninstaller (wybierz tryb “Zaawansowany” i usuń wszystkie pozostałości po kodekach jakie Revo odnajdzie).

Po deinstalacji uruchom ponownie komputer.

Zainstaluj pakiet kodeków FFDShow oraz Real Alternative.

Jeżeli powyższe zabiegi nie pomogą, to napisz jaką posiadasz kartę graficzną.

wiem :slight_smile: instalowałem pojedynczo każdy pakiet usuwając poprzedni właśnie Revo. Zaraz pójdę za Twoją radą i zobaczymy.

Edit:

No i nie pomogło, jest dokładnie tak samo.

A karta to stara GeForce FX5500

Mam ten sam problem co kolega, tyle że u mnie czarny ekran jest tylko przy programie AllPlayer. niezależnie od wersji jaką zainstaluję, ale np przy programie BESTPlayer wszystko śmiga.