Brak obrazu systemu po instalacji z Recovery CD

mam laptopa Hp Pavilion… mam do niego płytkę hp recovery. ( z Vista )

ostatnio postanowiłem wymienić wszystko za pomocą płytki… ona czyści dosłownie wszystko… i instaluje fabryczne ustawienia spowrotem

zanim jednak to zrobiłem dla sprawdzenia chciałem zainstalować Windows XP jednak komputer zablokował instalację .

wszystko myśląlem że ok bo miałem płytę recovery jednak po instalacji z niej ( instalacja dosłownie formatuje wszystko nawet partycje są takie jak przy nowo zakupionym laptopie ) coś jest nie tak gdyż automatycznie powinno mi stworzyć obraz systemu na dodatkowej partycji ale po instalacji już wszystkich sterowników wyświetla mi sie program do tworzenia takich obrazów w którym pisze że jest niezidentyfikowana instalacja systemu i jest to Xp… co się dzieje ??? proszę o pomoc .

XP częściowo się zainstalował i teraz bruździ… :smiley:

proponuję format dysku a potem instalację visty. Powinno być OK

adrian_strozik , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Tylko własnie chodzi o to iż płyta recovery robi format wszystkiego! !!

A nie prościej zdobyć płytę z czystą instalacją Windy (VISTA) i zabootować, przeprowadzić normalny proces formatowania i zainstalować? :wink:

BTW 900 post na forum… =D> =D> =D> =D>

Ściągnij sobie GParted LiveCD http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ted+0.4.52 nagraj na płytę lub wrzuć na pendrive przy pomocy Unetbootin http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ootin+3.56. W BIOSie ustaw bootowanie z CD lub pendrajwa, odpal GParted i przy jego pomocy wyczyść cały dysk (ewentualnie jeśli masz ukrytą partycję recovery to ją zostaw, żebyś nie stracił system :slight_smile: ) Po tej operacji zainstaluj ponownie Vistę. Gdy już to zrobisz, proponuję jeszcze raz uruchomić GParted i przy pomocy zawartego tam programu Partimage stworzyć sobie nowy obraz systemu jako kopia zapasowa obecnego stanu systemu, z którego będziesz mógł przywracać system i zajmie Ci to krócej niż ponowna instalacja systemu z Recovery :slight_smile:

Pozdrawiam!

ale czy ktoś wie co może być tego powodem ???

Może XP instalował się na tej ukrytej partycji z obrazem systemu i stąd ten problem, czyli pliki od XP nadal gdzieś muszą być na dysku. Najlepiej zrób kopię całego dysku, zgraj go na inny dysk lub płyty dvd przy użyciu tego co pisałem, aby w razie wu można było wszystko przywrócić do stanu pierwotnego i po tym tym programem do partycjonowania przeczyść cały dysk.

Tak poza tym, jeśli masz problem przez to z działaniem komputera, to jest jeszcze możliwość zaniesienia komputera do serwisu oni przywrócą wszystko do faktycznych ustawień fabrycznych.

Pozdrawiam!

PS. Oczywiście, jeśli się zdecydujesz na czyszczenie dysku sposobem, który podałem, wszystko robisz na własną odpowiedzialność :slight_smile:

Raczej chyba nie tu tkwi problem :frowning: bo ta płyta formatuje wszystkie partycje doszczętnie a potem znów z powrotem tworzy je… :frowning:

A możesz stworzyć obraz tego XP czy okno się od razu zacina? Spróbuj jeszcze sformatować dysk innym systemem plików niż ntfs. Natomiast partycja recovery, jeśli się nie mylę, i tak nie będzie przywrócona z płytki skoro ją usunełeś z dysku, przynajmniej tak mi się wydaje, gdyż formatując z partycji recovery, musiałaby się również sformatwać.

Pozdrawiam!

nie płyta recovery tworzy także partycję recovery !!