Brak obrazu - Toshiba

Witajcie,

posiadam już dość starego laptopa Toshiba Satellite A200-1AE i mam problem z ekranem. Po włączeniu laptopa całośc startuje, dysk zaczyna pracować i odpala się podświetlenie matrycy. Problem w tym, że poza tym nie pojawia się obraz na monitorze, co może być tego przyczyną? Wina sprzętu czy oprogramowania ? jak można by to zdiagnozować ?

Dodane 08.09.2013 (N) 15:08

podłączyłem za pomocą kabla RGB laptop pod monitor, generalnie laptop próbuje się uruchomić, pojawia się ładowanie systemu windows vista a potem znowu pozostaje tylko podświetlenie matrycy, obraz się psuje (widać pionowe paski na zmianę) i skacze, wina grafiki ?

A jak pracuje w biosie? OK

Udało mi się wejść w bios, ustawiłem standardowe ustawienia i uruchomiłem ponownie, niestety nie za bardzo pomogło. Próbowałem uruchomić komputer w trybie awaryjnym i to się udaje. Ale ekran nie wygląda za ciekawie.

Udało mi się też złapać bluescreena odnośnie błędu: nvlddmkm.sys

Wszystko popsuło się w trakcie gry SuddenStrike, gdzie po skończonej misji po prostu ekran zgasł (pewnie wywaliło jakiś błąd).

Może karta grafiki już pada, taśma matrycy, podświetlanie matrycy, matryca,inne.

Trzeba serwis.