Brak obrazu w filmach

Witam.

3 dni temu gdy oglądałem filmy avi/rmvb było wszystko w porządku. Na nastepny dzień nie widziałem obrazu, próbowałem odinstalować k-lite mega codec pack i zainstalować ace codec pack lecz nieposkutkowało to, próbowałem też zainstalować sam potrzebny kodec - realvideo więc zainstalowałem Real Altrenative lecz nadal nie miałem obrazu. Próbowałem też przywrócić system na dzień wczorajszy, czyli kiedy wszystko było dobrze - bez skutku.

Zadziałało dopiero po daniu “ostatnia znana dobra konfiguracja” zaznaczona w menu uruchamiania systemu.

Lecz na następny dzień obraz znowu zniknął ale teraz powyższa metody nie skutkuje :confused:

Reinstalowałem system (bez formata) lecz nadal tak jest :confused: Formata chciałbym uniknąć. Mój system to xp home sp3 (a teraz po reinstallce sp1) w wersji niemieckiej i używam oprogramowania antywirusowego microsoftu - microsoft firewall i microsoft security essentials.

Proszę o pomoc.

Spróbuj odinstalować wszystkie kodeki i odtwarzacz filmów. Przeczyść kompa i rejestr ccleaner - em i spróbuj paczki kodeków ffdshow : http://www.dobreprogramy.pl/FFDShow,Pro … 13336.html

Korzystam z tych kodeków od lat i nie miałem nigdy żadnych problemów.

Ja tam zawsze instaluje K-lite do tego RealAlternative i wszystkie filmy mi chodzą. Sprawdzony zestaw od dobrych paru lat.

@up

tyle że ja miałem klite i było ok a tu nagle nie ma obrazu…

Lecz teraz nic z tego nie rozumiem - zrobiłem format c i zainstalowałem win2k i nadal nie mam obrazu! (po zainstalowaniu potrzebnych kodeków) dodam że w media playerze nie pojawia się wizualizacja jak to jest gdy brak kodeka lecz czarny ekran :confused:

jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to stery od grafiki. Może warto spróbować zainstalować inną wersje sterów niż masz? Stare usunąć i na czysto zainstalować inną np nowszą wersje i zobaczyć czy to coś da.

Zadziałało! Nie wiem czy to stery od grafiki czy zainstalowanie kodeków w mniejszej ilości (w instalatorze jest kilka typów instalacji, wybrałem teraz tą standardową a nie jak poprzednio najpojemniejszą).

no to super, ciesze się :slight_smile: