Brak obrazu w HD w laptopie

Witam, posiadam laptopa Samsung NP550P7C-S04PL , jak podane jest na stronie producenta http://www.samsung.com/pl/support/model/NP550P7C-S04PL-techspecs jest on wyposażony w matrycę HD, jednak obraz który jest wyświetlany nie jest w HD. Podłączałem laptopa do telewizora kablem HDMI i jest ogromna różnica w obrazie, na laptopie kolory są mniej wyraziste, czerń nie jest głęboka. Zastanawiam się czy może być to wina jakichś sterowników, gdyż po zakupie formatowałem dysk twardy celem zainstalowania Windowsa 7, gdyż 8 mi nie odpowiadał i może powinienem coś zainstalować, aby obraz był lepszy.

Jeżeli masz taką rozdzielczość w laptopie, to wszystko jest ok. Tak, to jest rozdzielczość HD.

W TV masz pewnie fullHD - 1920x1080, stąd ta różnica.

Czyli HD to tylko i wyłącznie rozdzielczość? Bo chodzi tak o to, że te kolory są naprawdę martwe, w porównaniu do telewizora zwłaszcza wszystko wygląda jakby kolory były za mgłą. W monitorze od PC mam też taką rozdzielczość, a kolory wyglądają ładnie, normalnie.

Tak, na dodatek monitory umożliwiające uzyskanie rozdzielczości większej niż HD (1280x720) istniały i były w powszechnym użytku od 2000r.

Jaką masz ustawioną rozdzielczość?

Samsung ma matowe matryce, a w niższych modelach nie są to matryce z wyższej półki, więc nie spodziewaj się rewelacji. Poza tym, nie porównuj matrycy z telewizora do tej z laptopa - to dwa różne światy.

1600x900