Brak obrazu w toshiba satellite l850

Siemka! W moje ręce wpadł nawet ciekawy notebook, mianowicie Toshiba Satellite L850. Laptop ten posiada jednak pewien spory problem. Po włączeniu go nie wyświetla się obraz, znaczy matryca nie reaguje - zero jakiegokolwiek podświetlenia itd. więc tak sobie pomyślałem, że podłącze go pod monitor zewnętrzny zwykłym kablem VGA - i tutaj niespodzianka bo gdy monitor jest podłączony do laptopa wyświetla napis “kabel został odłączony”; tak jakby po prostu monitor był w ogóle nie podłączony (znaczy gdy laptop jest wyłączony to monitor nie wyświetla tego napisu, gdy laptopa się włączy to wtedy ten napis jest wyświetlany). Drugą ciekawą sprawą jest bateria - ona podobno nie działa ale: gdy bateria jest włożona i włączę laptopa to nie palą się dioody na klawiaturze, nie działa usb (podłączyłem jakąś zew. klawiaturę), a gdy bateria jest wyjęta i włączę laptopa wszystko działa normalnie; diody klawiatury się święcą i zwykła klawiatura na usb działa. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Czy oznacza to, że płyta główna może być uszkodzona?