Brak obrazu w WMP i problem z otworzeniem AVI w sony vegas

Pobierz CodecTweakTool Kliknij prawym na CodecTweakTool i wybierz Uruchom jako administrator.

Kliknij Fixes i zaznacz:

  • Detect and remowe broken VFW/ACM codes

  • Detect and remove broken DirectShow filters

  • Re-register base DirectShow filters

Kliknij Apply & Close

Niestety to też nie podziałało. Mimo równoczesnych poszukiwań na innych forach też nic nie znalazłem. Myśle, że czas na format. Ehh… Jest jeszcze jakaś szansa na uratowanie mnie przed tym?

Hej,

A próbowałeś po wyrzuceniu kodeków i czyszczeniu przeinstalować też program Sony Vegas Pro?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie wiem czy to pomoże, bo mimo reinstalacji kodeków w windows media player wciąż avi jest odtwarzany jako sam dźwięk, wątpie aby ponowna instalacja Sony Vegas pomogła. Aczkolwiek spróbuje to zrobić gdy będę miał więcej czasu.

Hej,

Niekoniecznie. Windows 7 jako pierwszy miał w sobie zintegrowane kodeki audio/video, które umożliwiają odtworzenie większości treści multimedialnych. Stąd też WMP czasami trudno zmusić do pracy na innych kodekach. Jest oczywiście rozwiązanie w postaci programu Preferred Filter Tweaker for Windows 7 - można w nim zmieniać domyślne kodeki w systemie. Być może i w tym przypadku pomoże. Ważne tylko, by uruchomić program z uprawnieniami administratora.

Pozdrawiam,

Dimatheus