Brak obrazu z HDMI ale jest obraz z DVI

Witam.

 

Mam następujący problem. Jakiś czas temu przestał działać mi obraz wyświetlany przez kabel HDMI. W tym momencie komputer z monitorem połączony jest przez kabel VGA (wejście w monitorze VGA) z przejściówką z DVI (DVI w karcie graficznej). Sprawdzałem na innym kablu HDMI i dalej jest tak samo. Do monitora podłączałem Xboxa 360 tymi samymi kablami i tym samym portem i tam działa wszystko ok. Na ekranie nie wyświetla się nic już od włączenia komputera (Info o płycie głównej, GRUB, informacje o bootowaniu) więc zakłam że nie jest to wina sterowników - dodatkowo testowałem na Windows 8 64bit i Ubuntu 12.04 i 14.04.

 

Po podłączeniu kabla HDMI monitor się włącza, jest czarny ekran i wtedy wyświetla się komunikat z monitora “Monitor going to sleep” - i tak dzieje się co jakiś czas przez cały czas włączenia komputera. W momencie jak był podłączony przez HDMI zrobiłem zrzut ekranu z otwartym Panelem sterowania NVIDIA i aktualne złącze jakie jest “wyświetlane” to HDMI.

 

Dodatkowo płyta główna ma wbudowaną kartę graficzną i przez port DVI obraz wyświetla się, a przez HDMI jest tak samo.

 

Komputer jest raczej nowy (pół roku).

Płyta główna: MSI B85-G43

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX770

Monitor: HP w2207h

 

Monitor jest już całkiem stary i obawiam się że może to być jego wina ale nie mam teraz jak sprawdzić z innym monitorem ale skoro monitor uległ awarii to dlaczego działa obraz z Xboxa?

 

Czy jest jakaś szansa że może to być spowodowane ustawieniami Biosu, jakimiś ustawieniami spowodowanymi sterownikami?

Czy ktoś spotkał się z czymś takim i potrafi zdiagnozować co jest nie tak ( poza tym że nie ma obrazu :stuck_out_tongue: )?

 

Edit: Dopiero jak napisałem tego posta uświadomiłem sobie że najprawdopodobniej to nie wina mojego komputera tylko raczej monitora (kabli hdmi?). Sprawdziłem więc monitor na dwóch laptopach i raspberryPi i wynik jest taki sam - brak obrazu. 

 

Więc moje pytania są teraz raczej inne: Dlaczego obraz z Xboxa wyświetlany jest bez problemu, a obraz z komputerów już nie? Czy jest szansa że to kable? I czy da się jakoś ustawić żeby obraz z komputera wyświetlany był tak jak z xboxa?

podaj ss z menadżer rozwinięte karty graficzne, spróbuj przeinstalować sterowniki, albo zobacz czy są nowsze