Brak obsługi OpenGL-a na karcie graficznej Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family w Windows 10 Pro

Witam,

 

Zainstalowałem z GOG-a Baldur’s Gate Enhanced Edition na Windows 10 Pro i bardzo się zawiodłem, bo gra niemiłosiernie muli i klatkuje.Żadne czarodziejskie sztuczki w postaci edycji pliku baldur.ini nie pomagają. Upewniłem się też, że mam zainstalowany najnowszy sterownik do obsługi karty graficznej. Mój research, którego dokonałem w ciągu ostatnich dwóch dni jest następujący: posiadam kartę graficzną Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.1). Oznaczenie "Microsoft Corporation - WDDM 1.1) oznacza, że jest to podstawowy sterownik od Microsftu a nie od Intela nie wspierający OpenGL-a, który jest w wymaganiach sprzętowych. Na Windows 7 nie miałem takich problemów, BG EE działał bez zająknięcia. Ale już niestety od ósemki w górę (mam teraz zainstalowanego Windows 10 Pro) zaczęły się problemy. Chyba ma to związek z tym, że sterowniki to tej intelowskiej karty graficznej od Windows 8 w górę są już niewspierane i system instaluje swoje sterowniki bez obsługo OpenGL-a. Czy zna ktoś z Was jakiś sposób na usunięcie tego problemu lub zna jakiś sterownik z obsługą OpenGL-a dla mojej karty graficznej, który bez problemu uruchomi się w Windows 10?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Jeżeli podczas pobierania sterowników z windows update nie pobrało sterownika od intela to znaczy że prawdopodobnie producent nie wspiera tego układu w windows 10 i pozostaje ci domyślny sterownik. Polecam jednak pozostanie na windows 7. Mam intel hd 3000 i sterowniki zawsze same się pobierały, ale na windows 8/8.1/10 jest problem ze starymi grami. Jagged Alliance 2/Heroes III/Jazz Jackrabbit 2 też chodzą bardzo wolno. Sprawdź w google/na forach czy nie ma patcha dla tej gry dla tego systemu