Brak obsługi Shadera OpenGl co mogę zrobić?

Witam, mam na komputerze grę Worms Revolution, gdy gra się włącza wyskokuje mi komunikat, że nie mam obsługi Shadera OpenGL (w tytule okna) i że moja karta graficzna nie spełnia wymagań, a następnie pojawia się ekran ładowania i gra się zawiesza… Mój komputer to Dell D530 Latitude. Szukałem na niego sterowników graficznych, ale po zainstalowaniu jednego mam nadal ten błąd, a gdy szukałem w googlach shadera OpenGl wyskoczyły mi jakieś strony o języku shadingowania czy czymś takim. Nie wiem czy jest jakiś sterownik do tego, czy mam się pożegnać z marzeniami o grze. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zainstaluj https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=17407〈=eng, jeśli to nie pomoże to musisz się pożegnać z marzeniami o tej grze. X3100 nie jest jakimś super układem graficznym - wręcz powiedziałbym że obsługa jakiegokolwiek 3D czy to na DX czy OpenGL masakrycznie kuleje.

Niestety mam mały problem, zapomniałem powiedzieć, że mam XP-ka.

https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=18774〈=eng

Intel Graphics Media Accelerator X3100 to integra służąca do wyświetlania pulpitu, a nie renderowania grafiki 3d, wątpię byś w coś konkretnego na tym pograł.

Jaką grę próbujesz uruchomić?

Próbuję uruchomić grę Worms Revolution.

No to niestety nie pograsz, to nowa gra i wymaga ■■■■■ół typu pixel shader vertex shader itp których twoja mizerna integra nie obsługuje.

Szkoda. Mimo wszystko, nie da się tych programów skądś ściągnąć?

Dodane 23.04.2013 (Wt) 14:36

Dzięki, ale nadal mam ten sam błąd i już chyba instalowałem ten sterownik.

Pixel shader, vertex shader i tym podobne to nie programy lecz TECHNOLOGIE, które muszą być zastosowane przy produkcji układu graficznego.

Przecież karty od czasów visty mają zunifikowane shadery, nie ma pixel czy vertex shadera.

Poza tym ten intel pewnie posiada niezbędne jednostki cieniowania, ale problem powodują skopane sterowniki, albo tragiczna wydajność gpu.

Więc można coś z tym zrobić, czy już nie??

Jeżeli masz zainstalowane sterowniki do karty i dalej coś nie działa, to nic więcej już nie zrobisz.

Mam zainstalowany jedynie sterownik polecony przez nnicka, a to chyba nie wszystkie możliwe sterowniki. A może skoro sterowników może nie być, to może są jakieś inne programy do tego?

Wonskacz , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Nie, po prostu układ graficzny ma mizerne wsparcie OpenGL’a i tyle. Zresztą nawet jeśli by to poszło to i tak prawdopodobnie bardzo powoli - ten układ ma problemy z grami 3D nawet sprzed 10 lat.

Aha, dziękuję za odpowiedzi. Z tego co widzę, mój komputer jest stworzony bardziej do pracy niżeli do grania.

Dokładnie, choć w pasjansa i sapera możesz na nim zagrać :wink: