Brak ochrony przed wirusami (Norton)

Witam :beksa:

Mam Nortona Internet Security 2008, legalny, zarejestrowany i od miesiąca działający poprawnie. Dziś, po włączeniu komputera od razu wyświetlił mi się komunikat, że

“Ochrona przed wirusami - WYŁĄCZONE”

Wg komunikatów, postrawdzałam wszystko (chyba) “Zapora sys. Windows (zalecane) WŁĄCZONA”, a mimo wszystko mam, że “Sys. Windows nie wykrywa wszystkich programów antywirusowych”

Nie rozumiem tego.

Gdzie w ustawienich (opcjach) Nortona sprawdzić, czy rzeczywiście zapora antywirusowa jest wyłączona?

Norton, zamiast na zielono, świeci się na czerwono.

Bardzo proszę o pomoc,

grayna :bukiet:

Taa jak zainstaluje Avasta to tak jak by wydała kase w błoto (pisze że legalny i zarejestrowany). Napisz o Swoim problemie do Centrum obsługi klienta/Pomoc techniczna do firmy Symantec, może to być luka w programie.

Avasta miałam i nie chronił komputera przed trojanami, mimo, że miałam włączoną ochronę non stop.

Dziękuję i za te rady :frowning:

Zakupiłaś licencje na ten produkt? Jeśli tak to nie warto sie poddawać :!: Pisz do nich o swoim problemie, musza pomóc albo zwrot pieniędzy :!: Jak dla mnie to wyrzucić ponad 100zł to dużo! Inie zapomnij przeskanować kopmputer skanerem online gdyż jest terz taka możliwość, że może być wirus w antuwirusie, bo terz już się tak spotkałem mając Avasta HE.

:arrow: ArcaVir online

:arrow: MKS-online

:idea: Musisz je uruchamiać pod przeglądarką Internet Explorer.

dzięki, chociaż nie takiej pomocy oczekiwałam :frowning:

Cóż Ci moge jeszcze pomóc? Sprubuj go przeinstalować, poszperaj w nim, a w szczególność przeskanuj komputer skanerem online koniecznie :!:

// Połączono posty.

Niech sprubuje choć wątpie :expressionless: (ale się nie znam na tym) Wklej logi z HijackThis do działu Bezpieczeństwo.

proponuje ci przeskanować komputer antywirusami online nod32 i kaspersky oczywiście przez przeglądarke internet explorer.

http://www.eset.pl/onlinescan

http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

Kiknij prawym klawiszem myszy na Nortona w traju , lewym na otwórz okno Norton , powłańczaj opcje które nie są zaznaczone na zielono .

Uruchom LiveUpdate , po zakończeniu aktualizacji uruchom skanowanie komputera .

Nortona musiał ktoś wyłączyć .

… co to znaczy “w traju”???

No właśnie na LiveUpdate ostatnie skanowanie było wtedy kiedy włączyłam sama, czyli 4 dni temu i dalej nic, dziś nie chce skanować. Komunitak głosi, żeby aktywować. Już sama nie wiem, czy przy instalacji aktywowałam, ale na 97% wiem, że tak, bo pytał o Accont, które już wcześniej miałam.

Nortona nikt nie wyłączył. Zawsze po włączeniu komputera “świecił na zielono” - dziś jest “czerwony”.

Pomoc techniczna działa online, owszem, ale od poniedziałku do piątku do 17:00

Chcąc przeskanować komputer innym AntiVirem, chyba powinnam zamknąć Nortona, ale jak?

Masz Nortona na pasku po prawej stronie lub start / programy / Norton / Norton Internet Security , w Norton Internet Security zobacz ile zostało dni do końca .

Czetwone z " x " znaczy ze Norton jest wyłączony

przecież licencja jest na rok, więc łatwo się zorientować że ma jeszcze 11 miesięcy licencja…

Wejdź na http://www.ewido.com, po lewej stronie masz “scan now” kliknij i postępuj wg wskazówek, po skanowaniu usuń wszystko co znajdzie. Nie musisz wyłączać Nortona.

Sam to wymyśliłeś czy z kolegami :?:

Sam to wymyśliłeś czy z kolegami :?:

Kamil__________ , mam dość Twoich bezsensownych postów. Dostajesz ostrzeżenie. Jeżeli w przyszłości dalej będziesz pisał nic nie warte posty, zostaną wyciągnięte surowsze konsekwencje.

Jak nie wiesz, nie wypowiadaj się. Forum to nie chat.

mysz 1 , Ciebie natomiast proszę o unikania cytowania długich wiadomości.

Wszelkie OTy > kosz.

ok, dzięki

powiem tak

Nortona 2008 zainstalowałam w sobotę, czyli 19 stycznia br. Pisząc, że działa od miesiąca pomyliłam się, sorki. No więc, gdybym nawet zapomniała aktywować, to i tak mam 15 dni. Dziś upływa 6. dzień. Więc to nie tu wina.

Przeskanowałam komputer MKS_Vir i znalazł trojana na …Windows\System32\MSINET.OCT (cokolwiek to jest) o nazwie psw.Win32.LMir.yff (chyba dobrze przepisałam) został skasowany przez MKSa. Resetowała komputer i nadal jest do samo. Norton “świeci” na czerwono.

Pokazał mi się komunikat, że komputer jest chroniony przez Zaporę Systemu Windows, a zalecane jest przez Zaporę Nortona.

I co z tego, nie da się uruchomić.

:frowning:

Spróbuj reinstalacji Nortona. Pobierz http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&t=41&id=2555 , usuń za jego pomocą Nortona i zainstaluj na nowo.

A to robiłaś :?:

jeszcze jedno, żeby nie przedłużać

  • jeśli świeci na czerwono i rzeczywiście jest wyłączony, to jak go włączyć?

Norton Protection Center “mówi”, że problem dotyczy licencji lub subskrypcji.

:frowning:

// Połączono posty.

Dzięki,

weszłam na http://www.ewido.com , przeskanowałam, wyszło 120 Medium i 1 trojan ClassLoader.g

przeskanowałam 2 razy, nie wiem, kiedy Norton zrobił się zielony, przeskanowałam Nortonem, uaktualniłam i…

wszystko jest OK

tylko dlaczego Norton nie wykrył trojana?

jeszcze raz dziękuję za pomoc

buziaczki na dobranoc =D>