Brak odczytu Bootowanego Pendrive w BIOS Samsung

Witam, chciałem odświeżyć laptopa SAMSUNG, ponieważ system nie był reinstalowany od 2 lat. Na PC-cie odczytało bez problemu, z instalacją żadnych problemów, a tutaj na laptopie nie czyta mi go wgl. Zmieniałem opcję first bot menu na Disabled jak pisało na necie ale dalej go nie pokazuje, co robić?

Próbuj włączyć opcje legacy first jeśli jest dostępna, uefi boot wyłącz.

Mógłbyś mnie do tego naprowadzić? Ten BIOS ma bardzo mało funckcji. Jednak to chyba jest pendrive, gdy włącze to disabled to pokazuje mi UEFI: General, na komputerze pendrive czyta jako USB:General. Ale z UEFI to nie chce się odpalić jako windows, próbowałem programem Rufus ale wtedy go w ogole nie czyta. Co robić?

Może ten poradnik instalacji z pendrive w trybie UEFI coś pomoże http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Co.to.jest.UEFI.czym.sie.rozni.od.BIOSu.i.jak.zainstalowac.Windows.w.komputerze.z.UEFI-poradnik,589/2

Nie ma u mnie tej opcji Boot mode żeby wyłączyć UEFI i przejść do starszego biosa… Nie wiem już co poradzić. Z tego poradnika korzystałem, i dalej nie chce mi tego odpalić, a jak zrobilem botowalnego z rufusa to go w ogole nie czyta.