Brak odczytu Bootowanego Pendrive w BIOS Samsung

(Panika16) #1

Witam, chciałem odświeżyć laptopa SAMSUNG, ponieważ system nie był reinstalowany od 2 lat. Na PC-cie odczytało bez problemu, z instalacją żadnych problemów, a tutaj na laptopie nie czyta mi go wgl. Zmieniałem opcję first bot menu na Disabled jak pisało na necie ale dalej go nie pokazuje, co robić?

(Longhorn2009) #2

Próbuj włączyć opcje legacy first jeśli jest dostępna, uefi boot wyłącz.

(Panika16) #3

Mógłbyś mnie do tego naprowadzić? Ten BIOS ma bardzo mało funckcji. Jednak to chyba jest pendrive, gdy włącze to disabled to pokazuje mi UEFI: General, na komputerze pendrive czyta jako USB:General. Ale z UEFI to nie chce się odpalić jako windows, próbowałem programem Rufus ale wtedy go w ogole nie czyta. Co robić?

(Longhorn2009) #4

Może ten poradnik instalacji z pendrive w trybie UEFI coś pomoże http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Co.to.jest.UEFI.czym.sie.rozni.od.BIOSu.i.jak.zainstalowac.Windows.w.komputerze.z.UEFI-poradnik,589/2

(Panika16) #5

Nie ma u mnie tej opcji Boot mode żeby wyłączyć UEFI i przejść do starszego biosa… Nie wiem już co poradzić. Z tego poradnika korzystałem, i dalej nie chce mi tego odpalić, a jak zrobilem botowalnego z rufusa to go w ogole nie czyta.