Brak odczytu dvd the sims 2 i bfme 2

Witam!

Mam poważny problem na WIN 7! Otóż po włożeniu ORYGINALNEJ płyty DVD “The Sims 2” czy “Bitwa o Śródziemie 2” do napędu (SĄ ONE POCZĄTKOWO WYKRYWANE) i wciśnięciu autorun’a pojawia się komunikat “Proszę włożyć CD/DVD 1 do napędu”. Przecież całe te gry znajdują się na dwóch, ORYGINALNYCH płytkach, a one są początkowo wykrywane przez napęd, więc ta wiadomość cholernie mnie wkurzyła. PROSZĘ POMÓŻCIE, BO CHCIAŁBYM SE POGRAĆ. Dodam, iż wcześniej, na tym komputerze, już grałem w “Bitwa o Śródziemie 2”, a obie płytki od tych 2 gier są bezproblemowo odczytywane na laptopie z Win Vista i obie gry instalują się tam. Te dwie płytki są trochę porysowane, lecz mimo to działają na laptopie, ale na komputerze z “Siódemką” już nie. DVD od innych gier są natomiast odtwarzane na moim kompie. :frowning:

Sprawdzałeś czy inne gry na płytkach ci wchodzą. Jeśli nie to albo wina napędu albo systemu. Mi w tym drugim przypadku pomógł całkowity format i ponowne zainstalowanie systemu

Z większością gier nie ma problemu przy odtwarzaniu płyty.

WiciuSJ , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

POMÓŻCIE, NO.

Idź z płytkami do jakiegoś znajomego i zobacz czy u niego działają. Jeśli tak to prawdopodobnie masz coś z napędem. Jeśli nie to płyty się uszkodziły. I nie krzycz bo to Ci nie wiele pomoże.

A ty czytaj uważnie.

Odpal instalkę w trybie zgodności z Windows XP Service Pack 3 lub wcześniejszym

Dzięki, ale nic to nie daje.

To znaczy nie możesz ich zainstalować? czy grać?

Nie mogę ich zainstalować w ogóle, niestety. :frowning:

Zmień tytuł pierwszego posta na konkretny, korzystając z zasad poprawnej pisowni. Ja tylko wspomnę o aktualizacji firmware, lecz na tym moje pomoc się kończy bowiem top i tak wyląduje w koszu ;]

Utwórz np. na pulpicie folder i przekopiuj tam zawartość płyty:

1.PPM na napędzie gdzie siedzi płyta-w menu kontekstowym wybierz opcję eksploruj,zaznacz myszką(podświetl) wszystko i metodą kopiuj/wklej wrzuć wszystko do tego folderu.

2.Wyjmij płytę,wejdź do tego folderu gdzie skopiowałeś pliki z płyty i kliknij na Setap lub Autorun.

Wątpię by to pomogło bo tak jak autor mówił na laptopie płyty działają a na stacjonarce nie, więc to napęd jest walnięty.

No to obraz i wirtualny napęd :stuck_out_tongue:

Ej, wiecie z jakiej strony najszybciej i najlepiej pobrac sims3 pełną wersje jeśli wiecie piszcie na numer gg:26667503 :smiley:

Chodzi ci o pirata czy kopię ? Jak pirata to nikt ci oficjalnie nie udzieli pomocy.

Najszybciej to będzie ze sklepowej półki :stuck_out_tongue: