Brak odczytu DVD w napędzie optycznym


(Marcintysiac) #1

:frowning: Witam

Mam poważny problem z laptopem Sony Vaio. Po wymianie dysku i zainnstalowaniu XP z service pack 3, napęd optyczny o symbolu SDW-085 nie odczytuje płyt zapisanych w formacie DVD. Bez żadnych problemów odczytuje normalne CD. Jestem laikiem w tych sprawach. Dziwi mnie jednak fakt, że po kliknięciu na właściwości ikony napędu wyświetla mi się również ikona dysku twardego. Może brakuje mi najnowszych sterowników do napędu ( pobrane zostały ze strony Sony). Obawiam się, że napęd został uszkodzony lub jest niepoprawnie skonfigurowany. Jeżeli ktos z doświadczonych kolegów byłby w stanie coś poradzić, to bardzo proszę POMOCY =D>


(kliszka) #2

Po pierwsze : proponuję sprawdzić czy Twój napęd padł całkowicie czy jest to inna przyczyna Twoich problemów. Nie wiem czy wiesz ale napędy montowane w komputerach do zapisu płyt w zależności od ich rodzajów ( CD ,DVD ) używają innych systemów zapisu. Tzn. : inny laser wypala płytę DVD a inny CD.Jeżeli proces nagrywania i odtwarzania płyt CD przebiegnie prawidłowo tzn. ,ze napęd działa poprawnie .Należy wyczyścić soczewkę i to powinno pomóć.


(Marcintysiac) #3

Dziękuję Kliszka =D>

Szczególnie, że aukcja do której mnie odsyłasz zakończyła się cztery lata temu. #-o

Pozdrawiam.


(kliszka) #4

Przepraszam Cię ...Mam to u siebie na kompie w formacie Adobe Acrobat Document (.pdf) . Podaj adres e-mailowy to Ci wyślę.... Każdy ma prawo się pomylić.


(Marcintysiac) #5

Kliszka jesteś Gość przez duże G !!

Pozwól, że adres prześlę Ci na PW.

Dziękuję raz jeszcze.