Brak odczytu dysku HDD po podłączeniu do TV

Dzień dobry,

Podłączyłem dysk zewnętrzny HDD do telewizora SAMSUNG QE55LS03B żeby wyświetlić zdjęcia. Wszystko działało prawidłowo. Po odłączeniu i próbie podłączenia dysku do laptopa ,system nie mógł wykryć dysku. Po podłączeniu ponownie do TV, na ekranie wszystko się wyświetlało.

Wynika z tego, że telewizor „zaszyfrował” dysk.
Czy jest jakaś możliwość przywrócenia dysku do pierwotnego stanu i ponownego podłączenia do laptopa abym mógł nagrać kolejne zdjęcia?

Na tę chwilę mam „uszkodzony” dysk, brak możliwości odtwarzania na PC zdjęć i edycji już nagranych oraz zapisu nowych.
Dysk planuję używać jedynie do oglądania zapisanych tam swoich zdjęć na ekranie TV.

Czy trzeba podłączyć dysk do TV przez jakieś inne urządzenie aby nie został zmieniony system plików?

Czy pod innym systemem niż Windows da się odtworzyć i edytować dysk?

Po prostu nie wyłączyłeś TV, który prawdopodobnie korzystał z plików na dysku i uszkodziło system plików. Nic nie zaszyfrowało, tylko uwaliło partycje. Jak to dysk tylko ze zdjęciami, muzyką itp. to pobierz sobie PhotoRec. Podłącz dysk na który zgrasz dane, musi mieć odpowiednią ilość miejsca, wrzuć tam katalog z PhotoRec, uruchom, wybierz dysk z uszkodzonymi danymi, potem potwierdzaj i zacznie ci odzyskiwać pliki, jak będą wszystkie, możesz sformatować stary dysk i wrzucić pliki ponownie.

Inna metoda, to DMDE, można przeskanować, znaleźć partycje, potem je przywrócić, jeśli program widzi dane, można zapisać układ partycji, po restarcie powinno się pojawić w systemie. Ale, lepiej zrobić kopię takiego dysku, bo można doprowadzić do uszkodzenia danych. Można też po prostu zgrać dane DMDE, ale w wersji darmowej ma to pewne ograniczenia ilościowe, co przy dużej ilości danych jest męczące.

1 polubienie

Użyłem programu MiniTool Partition Wizard, trochę pomieliło i dało radę, bez konieczności formatowania. Zmieniło mi RAW z powrotem na NTFS.

Dziękuję za pomoc. Możliwe że wyjąłem dysk jak jeszcze TV go czytał.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.