Brak odczytu nagrywarki przez BIOS

Witam.

Mam dosyc dziwny problem. Zmienilem plyte glowna na ta http://www.asrock.com/product/939Dual-VSTA.htm ( prosze nie pisac opinii o tej plycie - nie robcie offtopica ) i BIOS tej plyty nie odczytuje mi w ogole nagrywarki LG ( nie napisze dokladnie jaki to model, bo nie jestem teraz w domu, a nie pamietam, dopisze pozniej jak sie dowiem ). Nagrywarka jest w 100 % sprawna , na poprzednich moich plytach dzialal bez problemu. Kupowana byla mniej wiecej 3 - 4 lata temu. Podlaczalem ja identycznie jak drugi naped, wiec treoretycznie powinna dzialac, ale niestety. BIOS w ogole jej nie wykrywa. Probowalem z roznymi podlaczeniami kabli i umieszczaniem zworek, ale tez nic to nie dalo.

Co moze byc tego powodem ? Moze to po prostu konflikt na linii plyta - nagrywarka :confused: , na ktory nic sie nie poradzi ?

próbowałeś podłączyć jako master na drugim kontrolerze? I tylko tą nagrywarkę.

Lub zamienić taśmę ??

Dokladbnuie to nie pamietam co robilem, bo bylo to juz dawno, ale wiem ,ze na pewno kombinowalem cos z tasmami i zworkami. Jeszcze musze poprobowac :wink:

ewentualnie spóbuj zastosować wymiennie taśmę 40 lub 80-żyłową

restart BIOS’u

Nagrywarka na IDE2 zworka master i podepnij na samym końcu taśmy i powinna działać

[+12 masa masa +5] [--------------------]

dzieki , ale nadal nic nie dziala :confused: naprawde probowalem juz kazdej konfiguracji. nagrywarka jest dzialajaca w 100 % , sprawdzalem jeszcze raz - podstawka na plyte sie wysuwa normalnie, na innym kompie BIOS wykrywa bez problemu … widocznie po prostu plytka nie odczytuje tej nagrywarki i juz :stuck_out_tongue: :confused:

w sumie to i tak niedlugo bede kupowal juz nagrywarke dvd nowa, wiec aktualna cdrw pojdzie w odstawke :wink: tylko mam nadzieje, ze tym razem nie bedzie jzu problemu z odczytaniem dvdrw przez BIOS :wink: