Brak odnośników - utrudnia, zniechęca, łamie zasady


(Duchnowski) #1

Dlaczego nie podajecie linka do potrzebnych bibliotek lub innych rzeczy przy opisach programów możliwych do ściągnięcia z waszego vortalu? Podajecie często lokalizacje skąd można poprać pakiety językowe lub potrzebne biblioteki zawsze u dołu opisu danego programu lecz ścieżka bez odnośnika jest trochę bez sensu? Rozumiem, że zależy wam na tym aby potencjalny zainteresowany poszperał w serwisie ale to bardziej odstrasza niż zachęca - uwierzcie.

Jesteśmy w Internecie, na stronach web używamy odnośników wszędzie tam gdzie jest to możliwe i przydatne - nie wierzę, że przeoczyliście przypadkowo tą regułę akurat w tym miejscu. To trochę łamanie dobrego stylu organizowania stron http://www...

Dziwne utrudnienie(?) czyżby chodziło o generowanie kolejnych odsłon dla Waszego vortalu kiedy to użytkownik jest zmuszony przechodzić kolejne etapy ścieżki dostępu? Nieładnie :frowning: a taki porządny vortal...


(Myszonus) #2

A nie zauwazyłeś że jest coś takiego jak

Programy powiązane

i tam znajdują się linki do spolszczeń biblotek itp.

:?


(system) #3

teoretycznie przydałoby się coś takiego. :slight_smile: Czasem w opisie programu jest napisane Spolszczenie w dziale Dodatki czy coś w ten deseń. W takich przypadkach link do opisu spolszczenia byłby mile widziany :slight_smile:

nie przesadzaj... przecież liczą się głównie UU...

OT: Myszak, 1111 postów :lol:


(L337 Crew) #4

tak...

Tyle tylko,

że zapewne na Vortalu każdy nowy program itd. ma swoje ID w bazie danych ...

I zobacz ... wyjdzie nowa wersja spolszczenia -> we wszystkich 'newsach', w których o nim było napisane - trzeba poprawić linka ... trochę bez sensu prawda ?

Zwłaszcza, że co chwile są nowe wersje ...

Admini musieli by siedzieć 24h na dobę by wszystko utrzymać w porządku ...

Takie jest moje zdanie - jeśli się mylę to trudno - chętnie wysłucham poprawnej odpowiedzi od administracji :slight_smile:


(Dup) #5

Jestem 100% za.

Mogłoby to się także odnosić do bardzo przydatnych i powszechnie używanych pluginów i modów : np. adblock do ff lub Emule MorphXT do emule.

Jest to niezwykle przydatne i pomocne. Inną kwestią jest czy vortal może to wprowadzić bez znacznego zwiększenia nakładu pracy administracji vortalu.

Być może czytelnicy powinni mieć możliwość proponowania takich dodatków.


(Myszonus) #6

:-s :hmmm:

ec3bdf377fb74708m.jpg

:slight_smile:


(Asterisk) #7

Lub inny przykład

Dla OpenOffice.org 2.0.3

Programy powiązane ( linkowane zresztą ) to :

  • Excel Viewer 2003 PL

  • OpenOffice.org Dictionary Installer 0.9.3.2

  • PowerPoint Viewer 2003 PL

  • Word Viewer 2003 PL


(Myszonus) #8

Więc co chcecie jeszcze wprowadzić ... ? :mrgreen:


(Waldemar1707) #9

Ja tez jestem 100% za :slight_smile: :slight_smile: Uzasadniać nie bede, bo po co?? Już wszystko wiadomo :wink: :wink:


(Krogulec) #10

Staramy się linkować wszystkie biblioteki, dodatki, spolszczenia i rozszerzenia do każdego programu. Do tego służy rubryka "Programy powiązane" (linki bezpośrednie), a także pole "Uwaga!" (wskazówka tekstowa w jakim dziale). Jeżeli przy jakimś programie nie ma podlinkowanego jakiegoś dodatku/biblioteki/spolszczenia w rubryce "Programy powiązane" to proszę o zgłoszenie tego na mail redakcyjny - jesteśmy tylko ludźmi i na pewno mogliśmy coś przeoczyć.

Jedna uwaga: poprzez programy powiązane linkujemy tylko to co jest opublikowane na łamach działu Programy (np. biblioteki GTK+ do GIMPa).

Bezpośrednie linki w rubryce "Programy powiązane" zostały wprowadzone później - stąd mogą się zdarzyć opisy programów gdzie ich nie ma. Wcześniej informację gdzie znaleźć spolszczenie zamieszczaliśmy pod opisem danego programu. Forma tekstowa wynikała z faktu, że linki spolszczeń, bibliotek często się zmieniają i trzeba by je bardzo często, ręcznie aktualizować. IMHO, to i tak dużo bo inne serwisy nawet tego nie robią ale dla wygody czytelników wprowadziliśmy dodatkowo "Programy powiązane", (gdzie rozwiązany został częściowo problem ręcznej aktualizacji) z aktywnymi i bezpośrednimi linkami. Na chwilę obecną linkowanie do bilbliotek, spolszczeń itp. mamy rozwiązane dużo lepiej niż w jakimkolwiek innym polskim serwisie o oprogramowaniu, więc nie rozumiem Twoich zarzutów.

Taaaa, po prostu rozgryzłeś nas :stuck_out_tongue: Czy my Polacy we wszystkim musimy widzieć spisek?

Biorąc pod uwagę powyższe Twoja ankieta jest bezcelowa. Pytasz się bowiem o coś co już od dawna jest wprowadzone...


(Asterisk) #11

W związku z tym została skasowana :stuck_out_tongue: