Brak odpowiedzi na ping z publicznego IP


(hacker2048) #1

Mam problem, który zaczyna mnie powoli bardzo denerwować.

Zaczne od początku, mam w domu 2 komputery podłączone przez router do sieci providera u którego mam wykupiony również zewn. IP.

Problem polega na tym, że ip mojego komputera (to z routera: 192.168.1.100) naturalnie odpowiada na ping, to z sieci wewn. (192.168.10.120) również

ale po wydaniu polecenia ping-u dla adresu zewn (195.117.xxx.xx) terminal milczy...

Dostawca twierdzi że przekierowuje mi wszystkie porty (poza netbios-em) na zasadzie 1:1

Jest to dla mnie spory problem ponieważ uniemożliwia mi to postawienie serwera www czy też nawet zwykłego ftp-a.

Co może być przyczyną ?


(Bolo92) #2

Przekierowane porty od 1-65535 ? czyli wszystkie możliwe bo nawet dobrze nie wiem na którym porcie ping działa(ICMP), chyba 6 czy 7 ale nie chce mi się szukać, jak chcesz dokładnie to proszę bardzo RFC 792

HTTP-80, HTTPS-443,

FTP-20-21.

W razie nieumiejętności przekierowania http://portforward.com/ i swój model routera, albo jak najbardziej podobny numerem do Twojego.


(hacker2048) #3

Porty na routerze przekierowane są dobrze (21 dla FTP 23-telnet ) ping z tego co wiem chodzi na 0 przynajmniej tak raportuje wiekszość programów skanujących otwarte porty w mojej sieci.


(Bolo92) #4

Skoro z sieci lokalnej za routerem 192.168.10.120(adres routera w sieci admina) idzie FTP, na ping-może odpowiadać router to admin leci w kulki :frowning:


(hacker2048) #5

No to co ja mam z nim zrobić ? Nie powiesze gościa chociaż miałbym wielką ochotę momentami. Jakoś ten IP-ek zewn chodzi bo torrenty śmigają dużo lepiej, i połączenia z zewnątrz jakoś dochodzą, ale ani mój ftp ani serv www nie odpowiadają spoza sieci. A gość uparcie twierdzi że przekierowuje mi wszystkie porty 1:1 poza netbiosem. Może zapytam tak: Jak mogę mu udowodnić że ściemnia ?


(Bolo92) #6

A te torrenty to na jakim masz porcie ? spróbuj w programie na chwile zmienić na 21 czy nawet jakikolwiek inny i zobacz czy nadal będzie tam zielony wskaźnik czy jak tam ten Twój program to oznacza.

Co do udowadniania to byś musiał wyrzucić na chwilę router i podpiąć się bezpośrednio i wtedy sprawdzić(oczywiście musiałbyś wtedy dostać to samo IP, w przypadku filtracji po MAC zmienić go), aby nie miał argumentu co do złego przekierowania.

Ale dalej mu zostaje argument co do firewalla itd.


(hacker2048) #7

Nie no firewalla to na początku brałem pod uwagę, tak więc wyłączyłem firewall programowy dla pewności sprawdziłem też windowsowy (wyłączony), na routerze również wyłączyłem zaporę i wszelkie filtry MAC oraz IP, pod sieciówkę nie mogę się podpiąć bezpośrednio bo zarejestrowany mam u tego "bezmózga" adres MAC routera a karta ma jakby nie patrzeć inny. Korzystam z uTorrent, i miałem ustawione losowe wybór portu podczas startu i przekierowanie za pomocą UPnP, ale idąc za Twoją radą ustawiłem "sztywny" 21, potem restart programu... jakieś 30 sekund wykrzyknik (brak połączeń przychodzących) i za chwile zielone kółko (wszystko ok) czyli ja już się pogubiłem - torrent radzi sobie z portem 21 a FTP nie ? tak samo telnet na 23 czy cokolwiek innego nie daje rady, może ten router woli przekierowania przez UPnP ? Bo program do przekierowania portów, który poleciłeś mi powyżej nie miał zamiaru współpracować z moim routerem (TP-LINK TL-R402M).


(Bolo92) #8

Co do tego sprawdzenia bezpośrednio to MacMakeUp w google i na pierwszej stronie będzie 100%. Podsumowanie na routerze i pod punktem WAN powinno być tam krótkie podsumowanie i m. in. Adress MAC, wklepujesz go bez kropek czy pauz do MacMakeUp wcześniej wybierając interfejs(której karcie ma zmienić w przypadku wielu) i Change, podmieniasz kable i gotowe.

Co do przekierowania to :smiley: Tak samo jak ja na początku nie widziałeś o góry Click to coś tam dalej, klikasz i masz prawidłowy poradnik.


(hacker2048) #9

Nadal to samo, zrobiłem wszystko według Twoich wskazówek, wychodzi na to że provider coś kręci tylko przydałoby się mu to udowodnić jakieś skanowanie portów i wydruk, wtedy "walnę" mu t na stół czarno na białym. Bo plącę za zewn. IP a nie mogę w pełni z niego korzystać :frowning:


(Bolo92) #10

Nawet bezpośrednio nie działało ? Za routerem skoro torrent uzyskuje zielone światełko na losowym porcie to przekierowane u admina musi być.

Może Ci się zewnętrzne IP zmienia, może wewnętrzne, wyłącz DMZ i UPNP na routerze i przekieruj ręcznie jeden port dla uTorrenta i dla FTP 20-21 na swój adres i zobacz czy uTorrent będzie miał zielone na stałym porcie ustawionym na routerze bez UPNP.

Upewnij się, że ten serwer FTP Ci wystartował.

ftp://localhost

działa ?


(hacker2048) #11

Załączyłem screeny z tego co robiłem i tak:

konfiguracja upnp: http://img23.imageshack.us/img23/3618/upnpc.jpg

konfiguracja dmz : http://img16.imageshack.us/img16/7389/dmzr.jpg

przekierowanie : http://img25.imageshack.us/img25/4864/porty.jpg

ustawienia FTP : http://img11.imageshack.us/img11/6505/konf.jpg

uTorrent ma zielone i pięknie działa, FTP łączy tylko na localhost,192.168.1.100,192.168.10.120

a przy próbie podłączenia z zewnętrznego IP wyplówa mi w logach dziwne IP, screen: http://img10.imageshack.us/img10/6011/cesar.jpg

zewn. Ip się nie zmienia, podaje spróbuj się podłączyć i coś ściągnąć 195.117.212.34


(Bolo92) #12

Połączyć się nie mogłem-możliwe, że miałeś komputer wyłączony.

Te dziwne IP to albo Ty próbujący podłączyć się z przez adres z Internetu i posiadasz jakiś program co zmienia IP co sekunde czy tam co jakiś krótszy odstęp czasu, albo botnet(wikipedia) pukał do Twych drzwi ^^.

Spróbuj dodać port 20-przesyła na tym porcie dane, na 21-polecenia w trybie aktywnym.

Do znajomego na gg, aktualnie dostępnego z innej sieci i spróbuj z nim, aby weszedł.

Nie wiem po co tego FTPa tak konfigurowałeś, ja bym usunął tą ostatnią regułę.