Brak odpowiedzi na ping z publicznego IP

Mam problem, który zaczyna mnie powoli bardzo denerwować.

Zaczne od początku, mam w domu 2 komputery podłączone przez router do sieci providera u którego mam wykupiony również zewn. IP.

Problem polega na tym, że ip mojego komputera (to z routera: 192.168.1.100) naturalnie odpowiada na ping, to z sieci wewn. (192.168.10.120) również

ale po wydaniu polecenia ping-u dla adresu zewn (195.117.xxx.xx) terminal milczy…

Dostawca twierdzi że przekierowuje mi wszystkie porty (poza netbios-em) na zasadzie 1:1

Jest to dla mnie spory problem ponieważ uniemożliwia mi to postawienie serwera www czy też nawet zwykłego ftp-a.

Co może być przyczyną ?

Przekierowane porty od 1-65535 ? czyli wszystkie możliwe bo nawet dobrze nie wiem na którym porcie ping działa(ICMP), chyba 6 czy 7 ale nie chce mi się szukać, jak chcesz dokładnie to proszę bardzo RFC 792

HTTP-80, HTTPS-443,

FTP-20-21.

W razie nieumiejętności przekierowania http://portforward.com/ i swój model routera, albo jak najbardziej podobny numerem do Twojego.

Porty na routerze przekierowane są dobrze (21 dla FTP 23-telnet ) ping z tego co wiem chodzi na 0 przynajmniej tak raportuje wiekszość programów skanujących otwarte porty w mojej sieci.

Skoro z sieci lokalnej za routerem 192.168.10.120(adres routera w sieci admina) idzie FTP, na ping-może odpowiadać router to admin leci w kulki :frowning:

No to co ja mam z nim zrobić ? Nie powiesze gościa chociaż miałbym wielką ochotę momentami. Jakoś ten IP-ek zewn chodzi bo torrenty śmigają dużo lepiej, i połączenia z zewnątrz jakoś dochodzą, ale ani mój ftp ani serv www nie odpowiadają spoza sieci. A gość uparcie twierdzi że przekierowuje mi wszystkie porty 1:1 poza netbiosem. Może zapytam tak: Jak mogę mu udowodnić że ściemnia ?

A te torrenty to na jakim masz porcie ? spróbuj w programie na chwile zmienić na 21 czy nawet jakikolwiek inny i zobacz czy nadal będzie tam zielony wskaźnik czy jak tam ten Twój program to oznacza.

Co do udowadniania to byś musiał wyrzucić na chwilę router i podpiąć się bezpośrednio i wtedy sprawdzić(oczywiście musiałbyś wtedy dostać to samo IP, w przypadku filtracji po MAC zmienić go), aby nie miał argumentu co do złego przekierowania.

Ale dalej mu zostaje argument co do firewalla itd.

Nie no firewalla to na początku brałem pod uwagę, tak więc wyłączyłem firewall programowy dla pewności sprawdziłem też windowsowy (wyłączony), na routerze również wyłączyłem zaporę i wszelkie filtry MAC oraz IP, pod sieciówkę nie mogę się podpiąć bezpośrednio bo zarejestrowany mam u tego “bezmózga” adres MAC routera a karta ma jakby nie patrzeć inny. Korzystam z uTorrent, i miałem ustawione losowe wybór portu podczas startu i przekierowanie za pomocą UPnP, ale idąc za Twoją radą ustawiłem “sztywny” 21, potem restart programu… jakieś 30 sekund wykrzyknik (brak połączeń przychodzących) i za chwile zielone kółko (wszystko ok) czyli ja już się pogubiłem - torrent radzi sobie z portem 21 a FTP nie ? tak samo telnet na 23 czy cokolwiek innego nie daje rady, może ten router woli przekierowania przez UPnP ? Bo program do przekierowania portów, który poleciłeś mi powyżej nie miał zamiaru współpracować z moim routerem (TP-LINK TL-R402M).

Co do tego sprawdzenia bezpośrednio to MacMakeUp w google i na pierwszej stronie będzie 100%. Podsumowanie na routerze i pod punktem WAN powinno być tam krótkie podsumowanie i m. in. Adress MAC, wklepujesz go bez kropek czy pauz do MacMakeUp wcześniej wybierając interfejs(której karcie ma zmienić w przypadku wielu) i Change, podmieniasz kable i gotowe.

Co do przekierowania to :smiley: Tak samo jak ja na początku nie widziałeś o góry Click to coś tam dalej, klikasz i masz prawidłowy poradnik.

Nadal to samo, zrobiłem wszystko według Twoich wskazówek, wychodzi na to że provider coś kręci tylko przydałoby się mu to udowodnić jakieś skanowanie portów i wydruk, wtedy “walnę” mu t na stół czarno na białym. Bo plącę za zewn. IP a nie mogę w pełni z niego korzystać :frowning:

Nawet bezpośrednio nie działało ? Za routerem skoro torrent uzyskuje zielone światełko na losowym porcie to przekierowane u admina musi być.

Może Ci się zewnętrzne IP zmienia, może wewnętrzne, wyłącz DMZ i UPNP na routerze i przekieruj ręcznie jeden port dla uTorrenta i dla FTP 20-21 na swój adres i zobacz czy uTorrent będzie miał zielone na stałym porcie ustawionym na routerze bez UPNP.

Upewnij się, że ten serwer FTP Ci wystartował.

ftp://localhost

działa ?

Załączyłem screeny z tego co robiłem i tak:

konfiguracja upnp: http://img23.imageshack.us/img23/3618/upnpc.jpg

konfiguracja dmz : http://img16.imageshack.us/img16/7389/dmzr.jpg

przekierowanie : http://img25.imageshack.us/img25/4864/porty.jpg

ustawienia FTP : http://img11.imageshack.us/img11/6505/konf.jpg

uTorrent ma zielone i pięknie działa, FTP łączy tylko na localhost,192.168.1.100,192.168.10.120

a przy próbie podłączenia z zewnętrznego IP wyplówa mi w logach dziwne IP, screen: http://img10.imageshack.us/img10/6011/cesar.jpg

zewn. Ip się nie zmienia, podaje spróbuj się podłączyć i coś ściągnąć 195.117.212.34

Połączyć się nie mogłem-możliwe, że miałeś komputer wyłączony.

Te dziwne IP to albo Ty próbujący podłączyć się z przez adres z Internetu i posiadasz jakiś program co zmienia IP co sekunde czy tam co jakiś krótszy odstęp czasu, albo botnet(wikipedia) pukał do Twych drzwi ^^.

Spróbuj dodać port 20-przesyła na tym porcie dane, na 21-polecenia w trybie aktywnym.

Do znajomego na gg, aktualnie dostępnego z innej sieci i spróbuj z nim, aby weszedł.

Nie wiem po co tego FTPa tak konfigurowałeś, ja bym usunął tą ostatnią regułę.