Brak odpowiedzi telewizora po odłączeniu komputera

Witam.

Wczorajszego dnia dopadł mnie problem, minanowicie. Jak zawsze podłączyłem sobie mój komputer przez kabel HDMI do telewizora. Wszystko działało jak należy, lecz następnego dnia gdy odłączyłem komputer od telewizora, telewizor nie odpowiadał na żadne próby włączenia. Nie święci sie nawet czerwona dioda. Próbowałem wszystkiego, odłączałem wszystkie kable, próbowałem podłączyć drugi raz komputer lecz na komputerze gdy pojawiała sie opcja połączenia HDMI i PC, opcja PC była niedostępna. Nie mam pojęcia co się stało, czy ktoś miał również taki problem? Wie jak może pomóc lub co mogło sie stać? Powiem jeszcze ze gdy skończyłem użytkować po prostu telewizor włączyłem pliotem, a komputer włączyłem.

Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Aby ktoś mógł pomóc, dostarcz na więcej informacji.

1. Jaki model telewizora?
  2. Jaki model komputera?
  3. Jaka karta graficzna?
  4. Sprawdzałeś TV z innym komputerem/laptopem?
  5. Sprawdzałeś komputer z innym TV?

Znaczy: TV się popsuł.

“Z liścia mu”. Jak nie zaskoczy… Elektrozłom. :sweat::zipper_mouth_face:

1 polubienie

A czy próbowałeś zrobić “twardy reset” telewizora? Tzn. po prostu odłączyć go na kilka minut fizycznie od prądu? ( nie pilotem a odłączyć z gniazdka ).

Odłaczylem całkowicie od prądu, ale nie na kilka minut lecz na dosłownie chwile

Sprawdź prawidłowość podłączenia wszystkich kabli, bo jest bardziej prawdopodobne, że coś poluzowałeś podczas odłączania, niż że spaliła się sekcja zasilania w telewizorze.

Odłączałem wszystkie kable i podłączałem z powrotem kilkakrotnie i bez efektu. Telewizor po prostu tak jakby musiał się zepsuć wtedy kiedy wyłaczyłem go pilotem kiedy w tym samym czasie zamykałem system w komputerze. Bo następnego dnia rano nawet dioda się ta czerwona nie świeciła, która oznacza ze jest podłączony do zasilania. Jestem ciekawy co mogło paść w takim razie w telewizorze…

a komputer włączyłeś :grinning:

Tak komputer włączyłem najpierw i po podłączeniu go do telewizora kablem pokazywały sie dwie opcjie HDMI i PC. Opcja PC była na czerwono i była niedostępna, a HDMI mimo potwierdzeniu, nic sie nie działo, ponieważ telewizor nie mógł sie włączyć, nawet żeby obejrzeć zwykłą TV nie mogę, bo po prostu się nie włącza.