Brak odsłuchu mikrofonu

Mam HP Pavilion dv7-1040ew. z Vistą 32bit, najnowsze sterowniki a dźwięk steruje IDT Audio. W moim lapku niestety nie ma możliwości wejścia w te ustawienia, które uruchamiają odsłuch mikrofonu na wyjścia słuchawkowe lub głośniki . Mikrofon działa, jest nagrywanie, działa również w Skype i w innych komunikatorach ale nie ma odsłuchu bezpośredniego a tym samym nie ma możliwości używania karaoke. Program się uruchamia, muzyczka gra ale nie ma głosu z mikrofonu. Żadne ustawienia nie pomagają, brak dźwięku z mikrofonu i koniec. Siedzę nad tym już kilka dni i się poddałem. Na komputerze stacjonarnym z Win XP i inną kartą dźwiękową wszystko hula. Moja zintegrowana karta dźwiękowa to IDT92HD71B7(małpa)Intel82801IB ICH9, mikroukład płyty: Intel Cantiga PM45. Dzisiaj wgrałem najnowsze sterowniki dla karty dźwiękowej ze strony HP i dalej czapa. O problemach z mikrofonami w notebookach z Vistą przeczytałem z 200 stron z całego świata ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Oczekuję ewentualnej odpowiedzi od osoby, która zna IDT Audio, lub wie jak spowodować jakąś inną aplikacją uruchomienie odsłuchu. Komputer jest wypasiony ale głupiego karaoke na nim nie można obsłużyć. Opcji ustawień z pomocy programu do Karaoke w moim komputerze po prostu nie ma. Może ktoś wie, czy jest jakiś alternatywny sterownik do tej konkretnie karty, który by uruchomił odsłuch.

Nie rozwiążesz tego problemu, ponieważ producenci blokują takie ustawienia, by nie doszło do przesterowania sprzętu :confused:

sam miałem taki problem, bo zajmuję się karaoke i jedynym rozwiązaniem było kupno kary dźwiękowej i to najlepiej z obsługą “asio”

Także kolego nie męcz się bo nic nie wskórasz, tylko napsujesz sobie nerwów

jak coś to polecam tę kartę, sam ją mam i do takich rzeczy jak karaoke, czy nagrywanie jest super I Z OSŁUCHEM NA GŁOŚNIKACH CO NAJWAŻNIEJSZE :slight_smile:

http://midi.pl/p5163-ESI-MAYA-44-USB-ka … yczna.html

Pozdrawiam

Coś chyba jednak się da. Ja jeszcze ze swoim kompem sobie nie poradziłem, ale znalazłem na angielskim forum sposób odblokowania odsłuchu HP Paviliona dv7 z Vistą 64 bit poprzez zmianę wpisu w rejestrze i zmianę sterowników karty dźwiękowej na starsze. Niestety na moim kompie ten sposób nie zadziałał, no ale jest światełko w tunelu. Może jakaś mądra głowa zajmie się moim modelem.