Brak odświeżania elementów i problem z explorer.exe

Witam! Przeszukałem wiele podobnych tematów, ale żaden mi nie pomógł… mianowicie mój problem polega na tym, że podczas kopiowania obojętnie jakiego pliku czy folderu w obojętnie jakie miejsce muszę użyć polecenia odśwież, bo tego pliku/folderu tam nie ma… Również explorer.exe sprawia wiele kłopotu. przy starcie systemu logo Windows zawiesza się i zanim pojawi się ekran “zapraszamy” mija dobrych kilka minut. Kiedy wreszcie ukaże się pulpit muszę czekać z 10 minut na to by m mógł zrobić cokolwiek… czy to otworzyć folder, uruchomić przeglądarkę … do tego mogę dodać okropnie wolne wczytywanie partycji i dysków zewnętrznych.

Używałem wiele programów do sprawdzania zdrowia dysku, oczyszczania systemu itp… nie pomagały żadne wpisy do rejestru a co najgorsze, zdesperowany sytuacją postanowiłem zrobić format całego dysku. Nie pomogło.

Proszę Was o pomoc, bo nie powiem co już mnie trafia…

programem hd tune sprawdź dysk, zakładka [error scan]

Albo jeżeli podejrzewasz infekcję, to wykonaj log w OTL:

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem ewentualnie z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.

Problem pojawił się nagle?

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Narzędzia administracyjne\Podgląd Zdarzeń, a tam Dzienniki systemu Windows

Może tam znajdziesz jakieś błędy dotyczące tego problemu?

to nie problem programowy bo napisał że system formatował a problem wciąż jest, ogólne spowolnienie może być objawem padającego dysku

HD Tune twierdzi, ze wszystko z dyskiem ok. Infekcja to to raczej nie jest skoro formatowałem cały dysk kilka razy… aaa pamiętam, ze problem sie pojawił jakiś czas temu gdy zainstalowałem Windowsa 7 x64 a procesor mam x86, niby jakieś błędy z tego mogą wyjść, ale teraz mam wersje 32 bit i problem jest dalej

nie musi być bad sectorów może padac mechanika dysku, podaj odczyt S.M.A.R.T.

no tu mam odczyt S.M.A.R.T. http://zapodaj.net/images/1ed31a4dc621.png

error 403, wklej fotke na www.imageshack.us

http://imageshack.us/photo/my-images/62 … dc621.png/

przy (C7) jest wartość “1” a powinno być “0” (z tego co mi wiadomo) definicja (C7) - "(C7) Ultra DMA CRC Error Count

Błędy na linii dysk płyta główna (należy sprawdzić taśmę IDE/kabel SATA)" tak więc sprawdź taśmy, jesli to możliwe to podmień na inną żeby sprawdzić

Dodane 25.03.2012 (N) 12:34

oczywiście chodzi o taśme łączącą płyte główną z dyskiem

Zmieniłem taśmę i zmieniłem port sata i jak chodziło tak chodzi dalej… :confused: na dysku styki niby nie wyglądają na uszkodzone

musimy zaczekać aż ktoś obeznany w S.M.A.R.T. tu zajrzy, bo ja to nie bardzo, a wiem że to dużo mówi o dysku