Brak okna przesyłu danych i błąd paska bocznego

Witam, mam pewien problem. Po pewnej aktualizacji systemu przestały działać gadżety paska bocznego oraz zniknęło okno przesyłu danych więc przy kopiowaniu różnych plików muszę co chwilę odświeżać i sprawdzać czy już coś zostało skopiowane lub przeniesione. Nie mam punktów przywracania systemu ani możliwości reinstalacji systemu gdyż po gwarancji komputer wrócił z systemem Vista Ultimate(przed naprawą był XP) bez płyty i kodu seryjnego.

bdpaska.jpg

Szukałem pomocy na innych forach lecz nic nie udało mi się znaleźć.

Jak to ?

Przy zamkniętym pasku bocznym wykonaj w wierszu polecenia uruchomionym jako admin poniższe komendy ,w tej kolejności ,po każdej kliknij enter

1 komenda

regsvr32 msxml3.dll

enter > ok 2 komenda

regsvr32 scrrun.dll

enter > ok 3 komenda

regsvr32 jscript.dll

enter > ok

Uruchom pasek.

Nie wiem jak to, ale pasowało mi to dopóki nie zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Raz mi dołożyli RAMu i dali gorszą kartę graficzną 128mb

Po 1szej komendzie wyskoczył błąd, lecz wie kolejne zadziałały i pasek działa. Wielkie dzięki.

Jakieś pomysły co do okna transferu danych?

beztytuumoz.jpg

Na razie zróbmy z tym.

Źle wpisujesz ,wpisujesz msxm13.dll a ma być literka L małe .Po prostu skopiuj i wklej do wiersza polecenia

regsvr32 msxml3.dll

Ewentualnie:

W Menu start wpisz regsvr32 > kliknij prawym i wybierz > otwórz lokalizacje pliku ,zostaw okno otwarte ,następnie w nowym oknie w folderze System32 wpisz msxml3.dll i teraz przeciągnij ikonkę msxml3.dll i upuść ja na regsvr32 ,i screen z tym co wyskoczyło.Nie zamykaj okien.

Przechwytywanie_JPG_300x300_q85.jpg

ok, już działa to polecenie

Teraz w wierszu polecenia wpisz :

sfc /scannow

enter ,poczekaj na 100% i wstaw screen z tym co wyskoczy.

scannow.jpg

Ok. Teraz podaj info z tej komendy

sfc /VERIFYFILE=c:\windows\system32\shell32.dll

Uruchom ponownie system ,zobacz co się dzieje ,i odpisz.

po ponownym uruchomieniu pasek boczny już działa. Zapomniałem napisać, że przy każdym włączeniu komputera ikony same ustawione są na średnie i za każdym razem muszę ustawiać klasyczny rozmiar

Podejrzany ten Windows coraz bardziej ,jest aktywowany ,legalny ?

Jak wygląda sprawa z oknem kopiowania ?

jest aktywowany i legalny. okno kopiowania nadal nie działa.

vistab.jpg

wpisz w wierszu polecenia

regsvr32 shell32.dll

enter

powiodło się, co dalej, po restarcie bez zmian

A zobacz jak jest na innej kompozycji/klasyczna/Windows Vista ,czy też jest problem ?

pasek boczny znowu nie działa nawet po wpisaniu powyższych komend, komputer się nie aktualizuje, ikony nadal same zmieniają rozmiar, okna transferu nadal nie ma. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Reperacja nakładkowa

nie mogę naprawić systemu z płyty bo jej nie mam, tak samo jak nie mam kodu seryjnego po tym jak na gwarancji zmienili mi system xp na vista ultimate. Nie mogę zmienić kompozycji ponieważ jest błąd z rundll32.exe

Może masz partycję recovery ? Ja bym się udał do serwisu i zarządzał klucza i płytki.

1.Wykonaj aktualizację i pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html ,co znajdzie usuń + dołącz log z usuwania.2.Oraz zrób logi OTL,ustaw tak http://wstaw.org/m/2010/09/10/OTL.png ,kliknij Skanuj, zawartość wynikowych logów > Extras i Otl < skopiuj i wklej na http://www.wklej.org ,oraz GMER ,tu linki do wklejek.(Vista/7 programy uruchomiamy z prawego myszki > uruchom jako admin)

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj,jak posiadasz wszelkie programy, tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) i usuń instalowany przez nie sterownik SPTD - > SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK). I czekaj na speca od logów.