Brak opcji folderów

Witam!

Ostatnio byłem u brata ciotecznego i zobaczyłem że nie ma on opcji folderów w zakładce narzędzia . Jest to mu potrzebne (ukrywanie folderów i te sprawy)… Nie wiem jak to przywrócić :? Chłopak nie ma neta a mieszka z 5 km odemnie to jeśli będą potrzebne logi to niestety ale nie będe mógł ich dać … jakieś 2 tygodnie temu przywiózł do mnie dysk twardy przeskanowałem go Kasperskym (ale tylko do 30 % bo musiał już jechać)i wykryło wtedy chyba z 10 jakiś wirusów KIS je usunął ale to pewnie nie były wszystkie . Ale mniejsza o to . Jak przywrócić opcje folderów ?

XP Prof

Start >> Uruchom >> gpedit.msc

Konfiguracja użytkownika >> Szablony administracyjne >> Składniki systemu Windows >> Eksplorator Windows >> PPM po prawej na opcje “Usuwa element menu Opcje folderów z menu Narzędzia” >> Właściwości >> zaznacz nieskonfigurowano lub Wyłączone >> Zastosuj >> OK

:slight_smile:

U mnie jset dobrze i jest tylko po prawej opcja "Wyłącz tryb chroniony protokołu powłoki " Czy u niego będzie inaczej czyli tak jak napisał Leon ?

nie napisałeś jaki ma system Prof czy Home

:slight_smile:

Proffesional

jeśli to nie pomoże to należy przeszukać rejestr pod kątem wpisu NoFolderOptions i usunąć go (może być kilka)

start >> uruchom >> regedit i szukać

:slight_smile:

PRzeszukac rejsest bedzie ciezko …

a jaki w tym problem?

start >> uruchom >> regedit otwiera się okno edytora rejestru

podświetlasz mój komputer >> w zakładce Edycja >> znajdź >> otwiera się okno w które wklejasz NoFolderOptions >> znajdź następny i czekasz aż znajdzie >> wtedy ppm na znaleziony wpis >> usuń >> zakładka Edycja >> znajdź następny aż przeszuka cały rejestr

potem zamykasz edytor rejestru >> restart kompa

:slight_smile:

Spoko w weekend pojade i zobacze