Brak opcji formatowania dysku

Mam taki otóż problem. Mam Windowsa XP Professional a dzisiaj kupilem Windowsa XP HE. Probuje zrobić formatowanie dysku przed instalacją z płyty Windows XP HE ale nie ma tam takiej opcji. Czy są jeszcze jakieś inne sposoby sformatowania dysku?Ale takie niezbyt skomplikowane :slight_smile:

Prawdopodobnie musisz uruchomić komputer z płyty Windows i podczas instalacjii sformatować dysk

Ale ja właśnie probuje zrobić formata z płyty Windows ale nie ma tam takiej opcji.

Ale musisz uruchomić komputer z płyty.Chodzi o to że nie z systemu tylko wyłączasz kompa (najpierw w biosie ustaw boot z płyty)JA jak uruchamiałem płyte z systemu to też nie miałem takiej opcji

No włączyłem BOOT z cd ale nic nie dało…są jakies inne sposoby??

Jak nic się nie stało?? nie zapytał się komputer, że wciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch (bootowanie) z CD?? Zobacz jeszcze raz w BIOS-ie i ustaw tak aby pierwsze bootowało CD

no zapytał się, potem weszła instalacja systemu , ale jak jest wybór partycji na której ma być zainstalowany Windows to potem nie ma polecenia żeby sformatować dysk C

Witam.

Poczytaj tutaj. Może się przyda :slight_smile:

Jak masz to okienko gdzie widzisz zainstalowany system xp prof to dajesz, ze chcesz na tej partycji zainstalować system i później ma masz do wyboru:

1.Formatuj na ntfs (szybkie)

2.formatuj na fat32 (szybkie)

3.Formatuj na ntsf

4.formatuj na fat32

  1. Pozostaw istniejący system plików bez zmian

i wybierasz formatowanie które Tobie pasuje.

W razie problemów podaje Ci linka do symulatora instalacji windows xp

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45731