Brak opcji klonowania obrazu win7 (ATI HD7770)

witam.

jakiś czas temu zmieniałem dysk systemowy, a w związku z tym zaistniała potrzeba ponownego instalowania systemu i wszystkich sterowników. na starym systemie w tej samej konfiguracji sprzętowej (prócz wymiany dysku) bez problemu mogłem za pomocą kabla HDMI i opcji klonowania obrazu, przenosić obraz z komputera na ekran telewizora. wystarczyło, że wszedłem w opcje “rozdzielczość ekranu”, wybierałem opcje klonowania i działało. po zmianie dysku i postawieniu nowego systemu (wciąż ten sam win7) i zainstalowaniu najnowszych sterowników do mojego radeona (Radeon Software Version17.8.2 ) w opcjach “rozdzielczość ekranu” nie mam możliwości uzyskania klonowania ekranu. klikanie w obrazek wyboru monitorów nic nie daje, jest tylko jeden monitor z wielką 1. ciekawostka jest również fakt, że wpięcie kabla HDMI do gniazda w karcie graficznej, powoduje “wyczyszczenie” pulpitu a na ekranie widzę jedynie tapetę, bez kursora myszki, bez czegokolwiek. po wypięciu kabla, wszystko wraca do normy. czy ktoś z Was zna przyczynę tego stanu rzeczy? z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Spróbuj użyć kombinacji klawiszy WINDOWS+P.
Z pozycji menu na ekranie wybierz DUPLIKUJ.

nie działa, próbowałem.