Brak opcji odzyskiwania na płycie Windows Vista

Witam. Posiadam komputer Vobis Vobis Digital VP E4500 Star z systemem Microsoft Windows Vista OEM 32-bit.

Ostatnio uległ uszkodzeniu rejestr systemowy i system nie może się uruchomić.

Spróbowałem uruchomić narzędzie odzyskiwania z płyty instalacyjnej, tylko problem w tym że tam nic nie ma.

Cała procedura startu płyty instalacyjnej wygląda tak:

  1. Bootowanie

  2. Windows is loading files…

  3. Pojawia się okno instalacyjne Windows Vista w trybie graficznym.

  4. Aktywacja

  5. Licencja

  6. Wybór partycji - brak opcji odzyskiwania.

Dalej już jest tylko instalacja. Przeszukując support Microsoftu, natknąłem się na zdanie:

Tyle że, w tym wypadku nie ma żadnego alternatywnego narzędzia. Przeszukałem instrukcję obsługi od Vobisa i nic takiego nie znalazłem.

Teraz szukam na stronie Vobisa, ale jak na razie nic nie mogę znaleźć.

Czy istnieje jakiś sposób na uruchomienie tego narzędzia? Zależy mi na tym bo nie chce stracić plików na partycji systemowej.

Przestudiuj sobie http://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-me … aprawczych

Bardzo Ci dziękuje!! Udało mi się uruchomić przywracanie systemu, które pomogło rozwiązać problem.

Dziwi mnie jednak fakt, że Vobis zamaskował to niezywkle przydatne narzędzie, rozpoczynając natychmiastową instalacje systemu.

Napisze do nich maila w tej sprawie.

Jeszcze raz bardzo dziękuje.

O ile mi wiadomo to vobis dodawal zawsze plytke recovery do komputera… A jesli brak to zawsze mozna od nich kupic za jakies grosze nosnik instalacyjny… to raczej porzadna firma :wink:

Jaceli ma racje - ja recovery do mojego kompa mam

Z tego co ja wiem, już teraz nie dodają płytki z systemem, ale za to możesz w każdej chwili odzyskać system i jej tam soft do tworzenia zarówno kopii zapasowej jak i systemowej w każdym dowolnym momencie