Brak opcji w panelu Realteka

Nowy laptop Lenovo Legion 5.
Próbowałem już wszelkie sterowniki, ze strony producenta lapka jak i z podpowiedzi z You Tube i na filmiku te same stery dają kolesiowi pełen pakiet ustawień a u mnie wychodzi zawsze bez ustawień.
Nie można zainstalować na tym lapku pełnego panelu Realteka?
Brakuje mi tych ustawień a w samym systemie nie ma ustawień dźwięku w ogóle.


W zaawansowanych jest tylko jedna pozycja.

“Koleś” ma dokładnie ten sam model laptopa z tą samą wersją BIOS?

Oczywiście instalujesz sterowniki HD a musisz UAD i panel sterowania z Microsoft Store bo masz NOWY LAPTOP W NOWYM WIN10. Myśl.

Instaluję z tej strony co on.
Ma też Windows 10.
I u niego działa panel.
https://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=353&func=select&id=508&orderby=4&lang=en
To jakie mam ściągnąć?
Mam ten panel Realtek Audio Konsole i oryginalne sterowniki do Lenovo i nic w tym
panelu nie ma, oprócz regulacji wzmocnienia i ustaw mikrofonu, czyli tak jak na tym panelu, który mi się pokazuje po zainstalowaniu tych z tej strony.
A mi chodzi o te ustawy z oryginalnego panelu Realteka…gdzie jest ta zmiana echa i tak dalej.
Znalazłem jakiś wpis, w którym jest coś na rzeczy…z tym panelem.
https://www.tenforums.com/sound-audio/121801-realtek-audio-console-requires-realtek-hd-uad-driver.html
Tyle mam na tych UAD (takie są na wsparciu Lenovo) i tej konsoli


Czyli nic.

Idź do piaskownicy się bawić a nie baw się w komputery gdy napisałem cię sterowniku UAD a ty linkujesz HDA. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Radź se sam dalej.

Ale zrozumiałem o czym piszesz.
Oryginalny sterownik ze strony Lenovo daje tylko taki panel, oraz sterownik UAD stąd
też daje taki sam panel…https://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=352&func=fileinfo&id=4793&lang=en
Więc jaki mam zainstalować, aby mieć rozszerzony panel z ustawieniami?
Ponieważ piszesz, że mam mieć sterownik UAD i panel ze sklepu.
Tak więc mam panel ze sklepu i sterownik UAD, co mogę jeszcze sprawdzić?
Nie przeczytałeś, że taki mam na oryginalnym UAD Lenovo z ich strony wsparcia, jednak taki sam na ściągniętym UAD tym do którego dałem link.
Oczywiście, że zrozumiałem błąd, że ten podlinkowany wcześniej to nie UAD tylko HDA.
Jednak nadal na tych UAD mam tak jak na screenie…
Więc skoro jesteś oblatany w temacie, to dlaczego na tych UAD i tym panelu ze sklepu nic nie ma nadal?
W sensie rozszerzonych ustawień?
Jaki sterownik jeszcze sprawdzić?
Więc coś chyba jest nie tak, że mam taki okrojony ten panel, czy to na Realteku HDA (wówczas okrojony ten oryginalny), czy na Realteku UAD (wówczas okrojony ten ze sklepu)…czyli tak jakby jest jakaś blokada w lapku?

Może zewnętrzny equalizer jako program?

Hindusi/Indianie polecają ten:

A ktoś z lepszym angielskim (niby mieszkaniec USA) poleca dograć inne GUI korzystające z APO:

Bardziej jednak chodzi mi o ten rozszerzony panel Realteka.
Nie tylko sam equalizer.

Do pop-upa można najwyżej uprościć: https://drivers.softpedia.com/get/SOUND-CARD/REALTEK/Realtek-High-Definition-Audio-Driver-2-81.shtml#download

ale pewnie padnie jak jakiś js wykrywający #download zniknie z CMS-a strony.

Tyle, że ręcznie nie można odinstalować tych sterów od Lenovo, ponieważ one nie są “widziane” w programach …
Ale chyba nowy instalator je sam automatycznie odinstaluje?
Tak się dzało poprzednio.

Dlaczego podajecie linki do sterowników HDA Ralteka z jakichś szemranych serwisów, kiedy na oficjalnej stronie można je pobrać pod odpowiedni układ w płycie głównej? https://www.realtek.com/en/component/zoo/advanced-search/545?Itemid=276

Moim zdaniem po prostu w laptopie jest biedakarta więc realtek daje też do niej biedaopcje :wink:

A tak serio wcale się nie dziwię, że przestali rozwijać jakieś efekty specjalne i inne echa, bo to był tylko odpustowy bajer do niczego niepotrzebny.

Bo są z dopiskiem “tylko sterownik” a apka EXE to raczej już nie sterownik.

Dodatkowo jest jakiś bug w wydaniu z linii 2.8X, że czasem wcale nie idzie otworzyć opcji zarządzania działaniem audio (np. naprawić problemy z używaniem przednich wejść na słuchawki i mikrofon) - a niezbędne pliki EXE panelu są jak w wersji 2.7X.

Dodatkowo realtek uruchomił kiedyś kapcia matematycznego (z czasem 300 sekund na obliczenie np. sumy) przeciwko botom a teraz link pobierania wymaga podania e-mail:

Przechwytywanie

Przechwytywanie

Pobierałem wczoraj, można wpisać nawet aa@aa.aa i też pójdzie :wink:

A co z osobami co mają dyskalkulię i padły kalkulatory online (ten Windowsowy się uszkodził a nie umieją w batch/bash by zrobić skrypt do dodawania).

Te ściągnięte od Astora w ogóle nie ma dojścia do panela i w folderze programy nie ma w ogóle Realteka a w folderze x86 jest tylko 50 MB.
Czyli nie odinstalowało poprzednich tych Lenovo.
A w ogóle to jest jakiś cały czas folder w program data Dolby i nie można go usunąć bo daje komunikat, że jest używany i chyba tutaj pies pogrzebany, bo nie mogę go usunąć i pewnie przez to nie ma pełnego panela Realteka, bo cały czas nawet jak usunę nową instalacją Realteka to nadal jest ten folder obecny i możliwe, że przez to nie ma pełnego Realteka.
Wychodzi na to, że nie usuwa mi tych sterowników Lenovo.
Przydałby się jakiś program do usuwania sterowników.
Ręcznie jak wchodzę i chcę usunąć to woła o uprawnienia systemu.
PS. pobierałem te z oficjalnej strony i było to samo…bieda panel.

Podobno w czasach “starożytnych” usuwaniem audio specjalizowało się DDU. Ale może ktoś miał na myśli audio lecące po HDMI/DisplayPort…

Odpal system w trybie awaryjnym to nie załaduje sterowników i pozwoli odinstalować - tylko nie przez eksplorera systemowego tylko normalnie dodaj/usuń programy.

Tyle, że na listach z control.exe lub kafelkowego go pewnie nie ma.

Ale te Lenovo nie są “widziane” w dodaj/usuń programy.
I chyba właśnie przez to nie do końca się odinstalowują i cały czas jest ten folder w program data Dolby a jak w którymś momencie kliknąłem na folder w zainstalowanym Realteku (coś o Dolby) - to dało mi komunikat, że nie można użyć, ponieważ jest uruchomiony już proces i pokazało właśnie na ten folder Dolby…
Siedzi to gówno i chyba nie daje Realtekowi dojścia.
Ten folder może być z aplikacji ze sklepu Dolby Atmos, ale ją usunałem, możliwe że coś jest w systemie po nim i blokuje.
Sama się zainstalowała.
A to wydmuszka.
Odinstalowałem te stery Astora i nie zaciągałem żadnych a system i tak włączył automatycznie “systemowe” Realtek® Audio.
Nie ma co się chyba kopać z koniem na siłę, instalacja oryginalnych Lenovo nic nie zmienia, a zewnętrzne chyba nakładają się i nie mają dojścia do całego panelu, przez ten folder Dolby, ktory siedzi w program data i nie można go usunąć.

No właśnie nie całkiem odpustowy efekt, bo mam 12 letniego Acera i po zainstalowaniu na nim obok siódemki dziesiątki, dycha dała bieda dźwięk z tymi systemowymi względem siódemki.
Zainstalowałem na 10 te z sódemki i przdmuchało system.
Dźwięk kryształ i możliwość wybrania ustawień na przyklad “łagodna” dało zupełnego kopa w stosunku do tego co dała 10 na systemowym Realtek®Audio.
Więc to nie od karty zależy, ale od sterów.
A dźwięk na tym Lenovo w stosunku do Acera to nawet nie ma porównania.
Poza tym, kamerka w tym Lenovo niby HD a w Acerze SD i…ta w Acerze daje super obraz a ta w Lenovo to nawet koło HD nie leżała…
Nie wiem 12 lat minęło a sprzęt…coraz gorszy?
Co do tych paneli i sterów to tutaj jest szeroka dyskusja o tym jakie są różne kłopoty z tym w dziesiątce, aby dostać pełen.
Więc to nie tylko u mnie jest uwalone jak widać.
https://www.tenforums.com/sound-audio/121801-realtek-audio-console-requires-realtek-hd-uad-driver.html