Brak opcji wifi win xp

Kliknałem w widoku ,pokaż ukryte’’ i pokazało się to :

Może szukać czegoś pod services.msc ?

za to odpowiada chyba usługa ‘konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej’ jest włączona?

Sory że tak wszystko na zdjęciach, ale wole je wysłać niż sam źle wytłumaczyć

jak tak myślę to wygląda to trochę na fizyczne usunięcie karty wifi, w pierwszym poście pisałeś że kiedyś się łączyłeś przez wifi? dawno? miałeś wtedy właśnie jakieś urządzenie z antenką? może na usb?

Tzn nie pamiętam kiedy to było jak korzystałem z tego wifi ale działało na pewno bo zawsze na pasku zadań miałem ikonkę sieci bezprzewodowej a teraz jej nie ma. Nigdy nie miałem urządzenia z antenką, ani żadnego modemu na usb. Tak jakoś z rok temu miałem robiony format kompa, tzn czyszczenie dysku C ale juz nie pamietam czy miałem to na wifi czy nie. Ale wtedy gdy miałem przed usunięciem avasta pokazaną drugą karte , avast! Adapter TAP v3’’ to co to było? Jakby avast ją blokował

była jedna ikona sieci? czy dwie? kabel zawsze był podłączony? nigdy nie było innego urządzenia, to jak łączyłeś się z wifi? podawałeś hasło?

Pamietam że zawsze było wiecej ikon połączeń niż ta jedna z połączeniem lokalnym, tak kabel zazwyczaj był podłączony, no tak podawałem hasło do wifi (sygnał z routera)

tylko pytanie za pomocą jakiego urządzenia łączyłeś się z wifi, może karte trza docisnąć (dobrze by było spojrzeć do środka co tam jest)? a może ktoś miał dostęp do kompa i kartę wyciągnął, lub było jakieś urządzenie podłączone na usb co udostępniało neta, telefon chyba też może udostępnić,

Tylko teraz co docisnąć, tak do kompa miał dostep jeden informatyk znajomy, nigdy do kompa nie był podłaczony modem na usb udostepniający internet. Chce uzyskać połączenie poprzez wifi zeby internet z telefonu udostepnić internet bo mój podłączony kablem od routera się nie sprawdza za bardzo.

Zawsze było wiecej ikonek, dlaczego nie ma tej od sieci bezprzewodowej ?

insternet z telefonu chcesz udostępnić na kompie? dobrze rozumie? to telefon chyba powinien być podłączony na usb

Dlaczego na usb ? W telefonie włączam udostepnianie wifi i telefon staje sie routerem a chce sygnał odebrać na kompie i sie z nim połączyć

i wtedy w kompie musi być karta wifi, a wychodzi na to że twój komp nie ma karty wifi

Jak sprawdzić czy ona jest ? Nie no kiedyś wykrywało mi dostepne punkty wifi ale teraz nie ma wogole ikony sieci bezprzewodowej

Krążymy w miejscu. Wrzuć zdjęcia lewego boku komputera po odtworzeniu ścianki obudowy i najlepiej także tyłu i będzie widać czy w ogóle masz jakąkolwiek kartę Wi-Fi. Na tą chwilę w systemie nie jest widoczna na pewno.

https://www.dobreprogramy.pl/WeFi,Program,Windows,17925.html - kiedyś używałem na XP, jako zamiennik dla systemowego wybierania.