Brak opcji zmiany mnożnika w BIOS'ie

Cześć. Chciałem zmienić mnożnik procesora z 15x na 14x, lecz w BIOS’ie nie ma tej funkcji. Procesor taki jak w podpisie, wiem, że podkręcanie nie da mu jakiegoś kopa, ale chce zobaczyć do ile max będzie wstanie się kręcić :slight_smile: Napisze też, że mój kumpel ma identyczną płytę jak ja, z ta samą wersją BIOS’a i ma opcję zmiany mnożnika, tyle, że ma C2D. Czy to zależy od procka? W everescie wyświetliło mi, że mój procesor może mieć min. 14x a max 15x więc zmiana mnoznika jest możliwa. Tylko jak?

ja ci niepomoge , ale sam chce pomocy, jestem tu nowy i niemoge zaczac nowego temato jak wcisne nowy temat to mo sie biala strona pojawia i jakis napis na gurze naciskam na ten napis i mi wychodzi do strony poczatkowej,. chce zapytac czy mozna rozpoznac czy monitor ma filtry jakies wbudowane

pisz do moderatorów forum, skorzystaj z innej przeglądarki.

co do tematu możliwe że kolega ma inną rewizję płyty, sprawdź czy nie ma update’a BIOSU na stronie producenta twojej płyty głónej.

Ale najpierw naucz sie pisać…

Może przenieś procka do kumpla i zobacz czy u niego bedzie ta opcja. I sprawdź ustawienia. Może ma inne co powoduja u Ciebie to że nie masz możliwości zmiany.

Troche będzie to trudne bo mieszka 210km ode mnie. Heh :stuck_out_tongue:

wejdż do biosu i wciśni Ctrl+F1

powinny sie ukazać ukryte funkcje do oc:)