Brak openGL

(Kewineczek2) #1

Witam, Mam problem ze sterownikiem karty graficznej dokładnie chodzi o openGL nie ma go w żadnych grach sterowniki mam z programu driver max.

Karta zintegrowana 128mb. Dodam że na win xp ze starymi sterami z 2001 r. wszystko działało, a teraz nawet w cs 1.6 nie mogę pograć.

(rgabrysiak) #2

Po pierwsze, sterowniki ściągamy ze strony producenta, a nie posiłkujemy się wynalazkami pokroju DriverMax.

Po drugie, skoro na starszych sterownikach wszystko działało poprawnie to dlaczego to nich nie wrócisz?

(Kewineczek2) #3

Sterowniki mam stare do xp-ka nie wiem czy by działały na win 7. I czy wolniej by coś nie chodziło. Podzespoły takie stare że na stronie producenta nie ma sterowników :confused: a karta zintegrowana.

(Semtex) #4

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w lewym dolnym rogu Swojego posta otwierającego wątek. Dziękuję za uwagę. Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

(rgabrysiak) #5

Chwila, miałeś system Windows XP na którym, jak sam napisałeś - wszystko działało, jak więc sens miało przejście na nowszy system, czyli Windows 7?

Jedyne rozwiązanie to powrót do poprzedniego systemu albo kupno nowego komputera, modernizacja tego zapewne będzie nieopłacalna.

(Kewineczek2) #6

Nowszy system zawsze lepszy :slight_smile:  Coraz więcej rzeczy nie działało np Skype. W programie antywirusowym parę funkcji nie działało bo miałem za stary system. No i oczywiście wygląd ładniejszy :smiley: A jeżeli chodzi o gry to nie mam prawie nic poza GTA VC a zagrał bym w cs-a 1.6, próbowałem zagrać tylko że na directX strasznie mało fps-ów mam jakieś 0-23 :confused: Stare sterowniki pogorszą coś chodzi mi o te do xp-ka na 7 by normalnie działały?

(rgabrysiak) #7

Moim zdaniem, nowszy nie zawsze znaczy lepszy - ale co kto lubi. Jak sam widzisz, twój komputer jest za słaby na komfortowe granie pod nowszym systemem, modernizacja komputera raczej nie ma większego sensu. Pozostaje ci albo zrezygnować z gier albo wrócić do poprzedniego systemu. Chyba, że na upartego kupisz jakąś dedykowaną kartę graficzną.

(Kewineczek2) #8

Czyli openGL nie ma na windowsa 7 ? Wszystko chodzi lepiej na tym systemie ( w tym gta).