Brak ostatnio otwieranych lokalizacji

Nie jestem pewna czy tak to powinno działać, ale podobno po kliknięciu PPM na ikonę otwartego folderu na pasku zadań powinna mi się wyświetlać lista ostatnio otwieranych lokalizacji, tymczasem wygląda to jak na zrzucie:

Komendy masz wpisać w wierszu polecenia.

Wszystkie programy > Akcesoria > Wiersz polecenia > Kliknij prawym i wybierz Uruchom jako administrator

Możesz skopiować i wkleić, bo wtedy nie popełnisz błędu. Każdą komendę zatwierdź enterem.

cd %HOMEDRIVE%

cd “%HOMEDRIVE%%HOMEPATH%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent”

mkdir C:\TEMP\RecentBackup

xcopy /S /E “.” “C:\TEMP\RecentBackup”

del /S *.*

xcopy /S /E “C:\TEMP\Recent*.*” “.”

Wyloguj się i ponownie zaloguj.

cd %HOMEDRIVE%

cd “%HOMEDRIVE%%HOMEPATH%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent”

xcopy /S /E “C:\TEMP\RecentBackup” “.”

Dziękuję za odzew :slight_smile:

Jak otworzyć cmd to wiem, przede wszystkim jednak nie rozumiem tego:

"rem go to offending directory in user profile.

i tego:

"rem perhaps we should copy everything

I czy po każdym wierszu mam klikać ENTER?

A po tych dwóch pierwszych wierszach zamknąć cmd?

I wreszcie pkt.4 po przelogowaniu pisze coś o odwracaniu procesu, więc nie wiem czy mam to robić czy nie…

 

No i jeszcze to pytanie odnośnie listy pod PPM na przypiętym do paska folderze. Czy tam faktycznie powinny się pojawiać ostatnio otwierane katalogi, czy jakieś najczęściej używane czy co? Wątpię aby na tym drugim laptopie było coś zepsute, szczególnie że tam Ostatnie miejsca działają prawidłowo, a pod PPM na liście też się nic nie pokazuje, albo pokazują się jakieś inne foldery, nie te ostatnio używane, więc na jakiej zasadzie to właściwie ma działać?

Przecież wkleiłem wszystkie komendy.

Linie o których napisałeś, to jest opis tego, co będzie wykonywane za pomocą komend które są poniżej.

Tego nie wpisujesz w CMD. Zobacz obrazek jak to powinno wyglądać:

http://www.sevenforums.com/tutorials/2013-recent-items-turn-off.html

Wiem, że tego mam nie wpisywać. Chciałam wiedzieć, co to oznacza i co z tym punktem 4 po przelogowaniu. Nie lubię robić czegoś, czego nie rozumiem.

W Menu Start -> Niedawno używane elementy mam wszystko prawidłowo. Nie mam tylko tych Ostatnich miejsc i ostatnich pod PPM na otwartym folderze na pierwszym laptopie, a na drugim tylko ta lista pod PPM jest nieprawidłowa.

@Edit:

W końcu powpisywałam (a raczej powklejałam, żeby nie pomylić) te polecenia zatwierdzając każdą literkę ENTER, przelogowałam się, otworzyłam i zamknęłam kilka folderów, ale zarówno Ostatnie miejsca jak i lista pod PPM na otwartym folderze nadal były puste, więc wykonałam pkt.4 i wtedy wyskoczyło w cmd pytanie: “tak/nie/wszystkie?”. Nie wiedziałam co z tym zrobić więc zamknęłam okienko konsoli, jednak po otwarciu i zamknięciu kilku folderów znów żadnej poprawy, więc powtórzyłam pkt.4 tym razem klikając ENTER po tym pytaniu i wtedy wyskoczyło kolejne i tak w kółko, więc nie wiem o co chodzi :frowning:

Wygląda to tak:

Nie wiem dlaczego nie da się tego okienka rozciągnąć i nie widać części tekstu z prawej.

 Albo zrobiłam coś źle albo ten sposób nie działa.

 

@Edit: