Brak otwierania MP3 przez programy do obrbóki dzwięku

Witajcie. Mam problem, gdyż żaden program do obróbki dźwięku nie odtwarza mi go. Audacity także. Po prostu wszystkie przestały. Co może być przyczyna. Kiedyś nie miałem również dźwięku w grach online i filmach np,. na youtube lecz po wprowadzeniu wpisów do rejestru wszystko działa, ale te mp3 nadal nie. Poprzez odtwarzacze muzyka normalnie sie odtwarza. czy pomogłaby tutaj naprawa WIndowsa z płyty. mam tylko małe zastrzeżenia i pytania. jako, że mam sporo danych zainstalowanych na C) to moje pytani brzmi tak: czy te dane mi się nie usunął, gdyż czytałem że naprawa systemu windows to tylko uzupełnianie i poprawa podmienionych ścieżek i plików systemu, ale zapytać nie zaszkodzi. Poza tym jak to wykonać (podczas bootowania z płyty CD z systemem czy podczas gaszenia kompa z płytą systemu bo czytałem i tak i tak). Dzięki z góry za wszelką pomoc.

Z Twoim problemem dzwiekowym nie wiem jak Ci pomoc, po czesci dlatego, ze raczej slabo go opisales. Mozliwe, ze cos przekombinowales z rejestrem.

Jesli chodzi o naprawe systemu - wsadzasz plyte instalacyjna do napedu, resetujesz komputer (musisz miec ustawione bootowanie z plyty :smiley: ) i w pojawi Ci sie po jakims czasie niebieskie menu z wyborem. Bedzie tam naprawa. A rzeczona naprawa nie usunie Ci nic, jedynie ponadpisuje wszystkie bledne pliki i wpisy w rejestrze:)

Audacity wymaga ściągnięcia kodeków lame, patrz tutaj

Ściągnąłem kodeki, i wszystko działało do czasu właściwie nie wiem kiedy przestało działać. A co do wpisów w rejestrze, to czy nie pousuwa mi wpisów zainstalowanych programów itd.?

EDIT: Co do problemu to przy otworzeniu mp3 np. w audacity celem obróbki mam niby otworzony plik ale nie ma żadnego dźwięku żadnej ścieżki tak jakby pusty plik o wadze mp3.

Polecam kodeki z tego tematu :

viewtopic.php?f=2&t=242429

Możesz jeszcze sprawdzić na AIMP-ie :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … &AIMP+2.11

lepsza wersja beta 2.50 : http://aimp.ru/

/ musisz zrobić skróty z C:\Program Files\AIMP\

Temat : viewtopic.php?f=6&t=242470

Za pomocą AIMP-a również możesz obrabiać/konwertować/nagrywać …

Odnośnie Audacity

Sciągasz kodeki Lame : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … coder+3.98

  • rozpakowujesz w C:\Program Files.

Następnie w Audacity -> Edytuj -> Ustawienia -> Format pliku -> Znajdż Bibliotekę odnajdujesz/wpisujesz plik

który znajduje się w folderze zainstalowanego kodeka Lame w C:\Program Files, jest to plik lame_enc. dll i OK.

Sprawdż w Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń czy nie ma wykrzyknika

lub znaku zapytania jak jest to włóż płytkę do napędu CD ze sterownikami od komputera i w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki / Aktualizuj sterownik… lub Właściwości - Aktualizuj sterownik…

/ możesz spróbować bez płytki /.

Powinno działać. :slight_smile:

Od początku mam zainstalowane kodeki LAME. A wykrzyknik mam tylko przy “port gier dla Creative”. Jednak w sieci nie znajduje sterowników, ani na płytce (dostałem płytkę z wszystkimi sterownikami przy zakupie komputera). Nie wiem co jest grane działało i nagle przestało działać. Myslę, że to cos w rejestrze ale chyba tylko format w tym wypadku pomoże.