Brak otwierania MP3 przez programy do obrbóki dzwięku


(arlid) #1

Witajcie. Mam problem, gdyż żaden program do obróbki dźwięku nie odtwarza mi go. Audacity także. Po prostu wszystkie przestały. Co może być przyczyna. Kiedyś nie miałem również dźwięku w grach online i filmach np,. na youtube lecz po wprowadzeniu wpisów do rejestru wszystko działa, ale te mp3 nadal nie. Poprzez odtwarzacze muzyka normalnie sie odtwarza. czy pomogłaby tutaj naprawa WIndowsa z płyty. mam tylko małe zastrzeżenia i pytania. jako, że mam sporo danych zainstalowanych na C) to moje pytani brzmi tak: czy te dane mi się nie usunął, gdyż czytałem że naprawa systemu windows to tylko uzupełnianie i poprawa podmienionych ścieżek i plików systemu, ale zapytać nie zaszkodzi. Poza tym jak to wykonać (podczas bootowania z płyty CD z systemem czy podczas gaszenia kompa z płytą systemu bo czytałem i tak i tak). Dzięki z góry za wszelką pomoc.


(Anchone) #2

Z Twoim problemem dzwiekowym nie wiem jak Ci pomoc, po czesci dlatego, ze raczej slabo go opisales. Mozliwe, ze cos przekombinowales z rejestrem.

Jesli chodzi o naprawe systemu - wsadzasz plyte instalacyjna do napedu, resetujesz komputer (musisz miec ustawione bootowanie z plyty :smiley: ) i w pojawi Ci sie po jakims czasie niebieskie menu z wyborem. Bedzie tam naprawa. A rzeczona naprawa nie usunie Ci nic, jedynie ponadpisuje wszystkie bledne pliki i wpisy w rejestrze:)


(Phobos64) #3

Audacity wymaga ściągnięcia kodeków lame, patrz tutaj


(arlid) #4

Ściągnąłem kodeki, i wszystko działało do czasu właściwie nie wiem kiedy przestało działać. A co do wpisów w rejestrze, to czy nie pousuwa mi wpisów zainstalowanych programów itd.?

EDIT: Co do problemu to przy otworzeniu mp3 np. w audacity celem obróbki mam niby otworzony plik ale nie ma żadnego dźwięku żadnej ścieżki tak jakby pusty plik o wadze mp3.


(XMan) #5

Polecam kodeki z tego tematu :

viewtopic.php?f=2&t=242429

Możesz jeszcze sprawdzić na AIMP-ie :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... &AIMP+2.11

lepsza wersja beta 2.50 : http://aimp.ru/

/ musisz zrobić skróty z C:\Program Files\AIMP\

Temat : viewtopic.php?f=6&t=242470

Za pomocą AIMP-a również możesz obrabiać/konwertować/nagrywać ...

Odnośnie Audacity

Sciągasz kodeki Lame : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... coder+3.98

  • rozpakowujesz w C:\Program Files.

Następnie w Audacity -> Edytuj -> Ustawienia -> Format pliku -> Znajdż Bibliotekę odnajdujesz/wpisujesz plik

który znajduje się w folderze zainstalowanego kodeka Lame w C:\Program Files, jest to plik lame_enc. dll i OK.

Sprawdż w Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń czy nie ma wykrzyknika

lub znaku zapytania jak jest to włóż płytkę do napędu CD ze sterownikami od komputera i w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki / Aktualizuj sterownik... lub Właściwości - Aktualizuj sterownik...

/ możesz spróbować bez płytki /.

Powinno działać. :slight_smile:


(arlid) #6

Od początku mam zainstalowane kodeki LAME. A wykrzyknik mam tylko przy "port gier dla Creative". Jednak w sieci nie znajduje sterowników, ani na płytce (dostałem płytkę z wszystkimi sterownikami przy zakupie komputera). Nie wiem co jest grane działało i nagle przestało działać. Myslę, że to cos w rejestrze ale chyba tylko format w tym wypadku pomoże.