Brak pamięci na dysku C

(Kiu3) #1

Ostatnio zainstalowałem pierwszy raz aktualizacje i od tamtego czasu cały czas znika mi miejsce na dysku c. Dzisiaj napisał że ma wolne 160 mb z 40 GB. dałem właściwości wszystkich plików i folderów i wyszło że zajmują 32,9 GB. Zaznaczę że skanowałem z ukrytymi plikami. Bardzo proszę i dziękuje za pomoc. Próbowałem dać czyszenie systemu ale nic nie znajduje oprócz ważnych plików (dla mnie).

(Raphaello27) #2

Jest coś takiego co się nazywa plik wymiany czyli system wykorzystuje wolną przestrzeń dyskową w zależności od ilości posiadanej pamięci ram np: 512mb ram - 1024mb przestrzeni dyskowej dla pliku wymiany.

Szczególnym przypadkiem jest sytuacja, gdy ilość przetwarzanych informacji nie mieści się w pamięci fizycznej(RAM). Dane z pamięci wirtualnej są wtedy tymczasowo zapisywane do pliku wymiany.

Zawsze pamiętaj aby mieć przynajmniej 2-3 GB wolne na partycji C:/

Pozdro :slight_smile:

(matio) #3

Wyłącz przywracanie systemu i zobacz czy się coś zwolni.

(Maniek22 1991) #4

Partycja C jest systemowa i potrzebuje dużo wolnej przestrzeni min. 15%

Radze resztę plików dawać na inną partycję.

Co do wolnego miejsca to masz ukryte pliki + ukryte systemowe i jeszcze jakieś (dokładnie nie pamiętam) ich nie widać a one też trochę miejsca zajmują(zależy od systemu operacyjnego) .

(Semtex) #5

To jest takie minimum na systemową w Viście dla normalnego Usera, osobiście zawsze robiłem sobie 50GB, żeby odzyskać trochę miejsca możesz ograniczyć przestrzeń dla przywracania systemu, czym więcej np.instalacji aktualizacji tym więcej punktów przywracania się tworzy, zastosuj się do tej porady, ustaw wielkość np. 1024 MB, system będzie tworzył mniej punktów ale domyślnie nie będzie okupował większej ilości miejsca na dysku.

Wyłącz hibernację, odzyskasz przestrzeń równą ilości RAM: w menu start wpisz CMD-> wynik wyszukiwania kliknij prawym myszy i wybierz opcję "uruchom jako Admin"-> w wierszu poleceń wpisz powercfg -h off i potwierdź Enter-> restart kompa.

Jeżeli jest to konieczne to powiększ systemową kosztem innej partycji.