Brak panelu do ustawiania głośników

Witam zawsze w pasku menu miałem taki brązowy głosnik koło zegara i biały w tym brązowym wybierało sie wiele opcji np ustawienie głosu jak by piosenka była grana w kanale albo pod wodą zrobiłem format i nie niem teraz tej opcji czy wie ktoś moze dlaczego

Dźwięk w ogóle jest ?

Zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej i do karty dźwiękowej ?

jak bym wiedział jaka mam karte dźwiekową to bym zainstalował a dźwiek jest

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa)

Niech zgadnę, karta realteka :lol: Głośnik w trayu wróci ze sterami ^^

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M56S-S3 (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 560, AMD Hammer

Karta dźwiękowa Realtek ALC888/1200 @ nVIDIA MCP65 - High Definition Audio Controller

daniellbn , najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj Microsoft UAA Bus Driver.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

ok spoko zrobie t jutro i mam nadzieje ze bedzie ok bo widze ze sie znasz. dzieki

Zainstaluj te sterowniki do karty dżwiękowej co podał @seba86mu lub Realtek R2.03 :

http://www.sterowniki.net.pl/koment.php … 8cf2bd5289

Realtek Azalia są w ZIP-ie i trzeba je rozpakować a następnie wyszukać ikonki SETUP kliknąć zrestartować komputer i dopiero się zainstalują. Te co podałem to jest już instalka i wystarczy kliknąć po instalacji zrestartować komputer i już zainstalowane.

Jeżeli nie masz SP3 to możesz również zamiast UAA zainstalować poprawkę KB888111 :

http://www.findfiles.com/list.php?db=Bo … =KB888111+

/ pierwsza z góry 666.21 KB /.

Sprawdzaj w Menedżerze urządzeń czy nie ma wykrzykników lub znaków zapytania.

Tematy :

viewtopic.php?f=2&t=281878

viewtopic.php?f=19&t=205720

EDIT : jeżeli masz głos to te zmiany/ustawienia o których mówisz możesz również dokonać

w Start -> Panel sterowania -> Realtek Konfiguracja audio HD lub w C:\Program Files\Realtek - brązowa ikonka w krztałcie głośnika.

To jest ta sama co była w pasku zadań i jeżeli ją masz to ustawiaj za jej pomocą a deinstalacja sterowników jest niepotrzebna. :slight_smile: