Brak panelu sterowania PhysX

Witam,

Zaktualizowałem sobie sterowniki karty graficznej.

Lecz w panelu sterowania niema PhysX Properties

W dodaj usuń jest, w Panelu sterowania NVidia PhysX jest włączone.

Sterowniki w wersji 196.21 choć podobno problem występował już w 195.62

Jak rozwiązać ten problem??

Ogólne wskazówki dotyczące instalacji sterowników NVIDIA:

Wszelkie programy narzędziowe wspomagające pobieranie plików powinny być wyłączone w trakcie pobierania sterowników.

Należy bezwzględnie wyłączyć wszelkie rezydentne monitory antywirusowe działające w systemie na czas instalacji sterowników. Programy antywirusowe często uniemożliwiają poprawną instalację i konfigurację sterowników.

Przed instalacją nowych sterowników upewnij się, że odinstalowałeś wszystkie poprzednie sterowniki grafiki NVIDIA z Panelu Sterowania Windows. Kliknij Menu Start > Ustawienia > Panel Sterowania > Dodaj/Usuń Programy i wyszukaj pozycję “NVIDIA Windows Display Drivers” lub “NVIDIA Display Drivers”. Następnie zaznacz ją i usuń.

http://www.nvidia.pl/object/physx_9.09.1112_pl.html - NVIDIA PhysX System Software 9.09.1112

Dodane 21.01.2010 (Cz) 13:01

Proponuję więc odinstalowanie tych ,które masz już w systemie , postępowanie w/g instrukcji … na koniec instalacja : NVIDIA PHYSX SYSTEM SOFTWARE

Właśnie w tym rzecz, że robiłem wszystko jak należy i nic.

Więc doinstaluj sobie : NVIDIA PhysX System Software 9.09.1112…

Mam zainstalowane. Od jakiejś wersji jest instalowane razem z sterownikami. Jak byś czytał uważnie wiedział byś, że mam zainstalowane to

Czytać umiem…ale dziękuję za troskę… no i co z tego ,że od jakieś wersji są instalowane razem ze sterownikami? Przecierz i tak nie masz aktywnego panelu sterowania PhysX … dlatego zasugerowałem Ci ich doinstalowanie - zresztą najnowszą wersję… Zrobisz co uważasz …

przecież mam zainstalowaną najnowszą wersję

Moim zdaniem problem polega na konfiguracji nowych sterowników grafiki w których panel sterowania PhysX jest częścią składową owych sterowników.Wsparcie

technologiczne NVIDIA PhysX na pewno jest ,bo widać je na panelu sterowania sterowników grafiki NVIDIA . Podejrzewam ,ze gdybyśmy zainstalowali stery od grafiki bez akceleracji sprzętowej PhysX , musielibyśmy doinstalować ją oddzielnie a co za tym idzie mógłbyś uruchamiać sterowanie PhysX np . przez Panel Sterowania systemu Windows .

W wersji 190.x był ten PhysX properties