Brak partycji, brak dostępu do dysku twardego

Witam.

Komputer podczas pracy nagle przestał działać płynnie. Uruchomiłem więc go ponownie, po chwili jednak wyskoczyła mi informacja o znalezieniu nowego sprzętu. Był nim dysk twardy.

Po wejsćiu w “Mój komputer” ukazał mi się taki o to widok:

bez_tytu_u.png

Przy próbie wejścia na twardziela, wyświetla mi się monit "Dysk w stacji dysków x jest niesformatowany. Czy chcesz sformatować go teraz? - oczywiście go niesformatowałem.

Zarządzanie dyskami:

image.png

Z tego wynika że na dysku jest 100% wolnego miejsca…

Pobrałem dmde, aby sprawdzić czy uzyskam dostęp do tej partycji. Jednak to nie przyniosło żadnego rezultatu:

image.jpg

Po naciśnięciu Ignoruj:

image.jpg

image.jpg

HD Tune:

health

image.png

error scan

image.png

Dodam jeszcze że przy wejściu w “Mój komputer”, komputer przez chwilę zwiesza.Z dysku słychać szmery, ale te dzwięki wydawał nawet gdy wszystko było z nim w porządku.

W biosie dysk jest widoczny.

Czy w takim wypadku jedynym rozwiązaniem jest odzyskanie danych/partycji, za pomocą odpowiedniego softu ?

Pozdrawiam i licze na waszą pomoc :slight_smile:

Dysk jest w złym stanie (SMART i skan powierzchni). Jak najszybciej skopiuj ważne pliki w bezpieczne miejsce (pendrive, płyta dvd).

Jeśli nawet uda się uratować ten dysk to nie wiadomo ile jeszcze podziała (czeka cię wymiana dysku).

Tylko właśnie szkopuł w tym, że nie mam dostępu do partycji, wgl jej nie widać.

Uruchom wiersz poleceń, wpisz chkdsk d: /f i kliknij Enter.

“Typ systemu pliku to NTFS. Nie można określić wersji woluminu i stanu. Program CHKDSK przerwany”

Cześć

Pobierz program TestDisk i spróbuj nim “odzyskać” partycję.

Link do instrukcji: http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=2948.0

Niby i wyświetliło mi jakąś partycję, po przez polecenie Analyze.

quick_search.jpg

Daje EnterWriteRestart i nadal to samo. Mogę tym programem jeszcze coś w kierunku odzyskania partycji zrobić ? I nie jestem do końca pewny czy wszystko jednak robiłem tak jak w instrukcji…