Brak partycji po stworzeniu nosnika systemu

Dobry wieczór,

Chciałem na jednej z partycji dysku zrobic nosnik systemu Windows 10. Po użyciu aplikacji MediaCreationTool, wybralem iż ten nosnik ma sie zrobic na partycji np. F. Po calym procesie niestety nie zastałem już drugiej partycji, z 200 GB danych. Dysk ma 750 GB a wyswietla sie jedynie 32 GB w formacie FAT 32 a nie NTFS. Teraz pytanie. Czy te dane zostały usuniete czy jednak są na tej niewidocznej części dysku ? Jeśli tak to jak je odzyskać ? W linku wklejam screen z programu DMDE.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Bez tytułu.png

Możesz spróbować użyć jakieś narzędzie do odzyskiwania danych.

 

Narzędzie do tworzenia nośnika na dysk to kiepski pomysł - zwłaszcza, że wybranie “partycji” jak to nazwałeś wybiera cały dysk - tablica jest czyszczona a nowa partycja jest tworzona i formatowana.

A jednak, czyli wyczyścił mi dysk i tych danych już fizycznie tam nie ma, tak ? Pozostaje tylko ich odzyskanie ? A co jeśli przekonwertuje dysk na dane NTFS, może te dane są na tej nieprzydzielonej partycji ?

 to tylko pogłębisz problem który już masz. Widać że twoja wiedza na te tematy jest niezbyt duża.

 

Twoje dane które nie zostały nadpisane są do zyskania ale tylko poprzez odzyskanie starego porządku czyli odzyskanie partycji z przed formatowania.

Nie rozumiem dlaczego używając tego narzędzia nie stworzyłeś sobie po prostu obrazu ISO przecież jest tam taka opcja, a zrobiłeś sobie takie “kuku”.

 

Program sformatował Ci tą partycję i zajął tylko tyle miejsca ile potrzebował i tak jak pisze kolega wyżej część danych na pewno jest do odzyskania. Ale jak zaczniesz się bawić wszystkimi możliwymi programami do odzysku danych na tym dysku to zrobisz sobie tylko większe “kuku” bo zaczniesz już nadpisywać to co jest na tym dysku.

retry92

Program nadpisał obszar 34GB oraz MBR dysku i danych z tego obszaru nie odzyskasz. Napisz jakie miałeś partycje poprzednio.

W DMDE kliknij na „Pełne skanowanie”

W sektor początkowy wpisz :67110912

po zakończeniu skanowania pokaż okno z wynikami.