Brak partycji recovery a grać się chce


(Mike 2428) #1

Witam przy pierwszym wątku.

Otóż mam HP Pavilion dv9500ew. Chcąc pozmieniać układ partycji na dysku jakimś cudem usunąłem partycję recovery. Zawsze mnie dziwiło jak można być tak tępym by to zrobić i potem żalić się na forum ale... shit happens.

Ku mej radości jakiś czas temu MS zaczął bujnie promować Win 7 RC zatem szybko wylądował na mym dysku.

Wszystko było super dopóki nie zachciało mi się odkurzyć Civilization 4 - po paru turach zwis, potem kolejny i kolejny.

Pomyślałem - gorąco na zewnątrz, u mnie na stancji 29 C, pewnie o to kaman, ale HW Monitor pokazuje, że max 76 na jednym rdzeniu...

Potem poszedł King`s Bounty:Legend - kolejne zwisy po paru minutach gry...

Reasumując chce wrócić do topornej Visty na którą mam oczywiście oryginalny sticker`ek z serialem.

Problemo uno - to brak płytki z Vistą. Co poradzicie w mym żałosnym przypadku ?

Jest opcja ściągnięcia Visty zkądś, wklepania mojego seriala ?

Dzięki za odp


(Kylek) #2

A nie masz gdzieś płytki DVD będącej kopią partycji recovery? Producenci laptopów często ją dołączają do urządzenia. Jeśli nie masz takiej płyty, to mógłbyś poszukać kogoś, kto ma laptopa takiego, jak Twój i niech ten ktoś Ci zrobi recovery DVD. Mój kolega tak robił ze swoją Toshibą, bo też go łapska świerzbiły i usunął partycję recovery. W ostateczności pozostaje serwis HP, ale pewnie trzeba będzie coś zapłacić... Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego partycje recovery nie są w jakiś sposób chronione przed usunięciem.


(Piotrkijak) #3

Skoro nie masz płytki, możesz zamówić ją u producenta, oczywiście odpłatnie i przy jej pomocy odzyskać recovery... Tak na marginesie popełniłeś błąd, że nie przejrzałeś papierów, bo tam na pewno pisało, żeby przed użyciem uruchomić laptopa z partycji recovery i wypalić nośnik/nośniki do odzyskania systemu, bo np. jak moja ciocia kupiła lapka Fujitsu Siemens i nie miała płytki to właśnie była opcja uruchomienia specjalnego środowiska graficznego do odzyskiwania systemu i była tam opcja nagrania nośników do odzyskania systemu i właśnie swoją drogą pisało też w papierach żeby właśnie przy pierwszym uruchomieniu wypalić sobie te płytki i był też podany numer telefonu pod jaki można było ewentualnie zadzwonić i odpłatnie zamówić płytki...


(Mike 2428) #4

No widzisz teraz też żałuję...

Znalazłem Viste do mojego innego lapka ale to Home Basic a ja w HP mam Home Premium.

...a już się witałem z gąską...


(Piotrkijak) #5

Możesz też wrócić do visty pożyczając od kogoś oryginalną vistę i po prostu wpisać klucz z naklejki i po problemie... :wink:


(Mike 2428) #6

Jak masz Viste Home Premium i mieszkasz piętro niżej to już schodzę... :smiley:


(Piotrkijak) #7

Chodzi mi o Vistę co się w sklepie kupuje i instaluje na pecetach a nie dedykowaną dla lapków konkretnego producenta a w przypadku takiej możesz wybrać jaki system chcesz zainstalować... Możesz też na upartego wpisać sobie w google Windows Vista MSDN i poszukać - może gdzieś znajdziesz jakąś na torrentach w końcu masz oryginalny klucz, to w tym momencie moim zdaniem nie złamiesz prawa :smiley: