Brak partycji recovery Toshiba L650-1DD

Toshiba l650-1dd

Postprzez damianq Dzisiaj, 21:37

Witam!

Mam do Was, drodzy forumowicze, pytanie. Otóż posiadam notebooka Toshiba L650-1DD i mam z nim teraz pewien problemik. Chcę zrobić totalny format, innymi słowy mam zamiar przywrócić fabryczne ustawienie. Ale… no właśnie, pewnego razu zainstalowałem Windowsa 7-64bit Ultimate aczkolwiek czystego, bez oprogramowania Toshiby itp itd. Oryginalnie na laptopie był Windows 7-64bit Home Edition (coś w tym stylu). I o co chodzi, nie posiadam recovery disc i nie mogę teraz przywrócić komputerowi fabrycznych ustawień. Co mam zrobić z tym fantem? Nie mogę ściągnąć takiej płytki(tzn. obrazu płyty) z internetu? Oczywiście szukałem lecz ciężko mi to idzie. Więc proszę o jakąkolwiek pomoc. Domyślam się, że na upartego mogę pójść do salonu Vobis (gdzie kupiłem laptop), ale bez poniesienia jakichkolwiek kosztów to się pewnie nie obędzie, a kurczę, jakoś nie pali mi się do zapłaty za przywrócenie fabrycznych ustawień przez firmę Vobis… Naprawdę będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :slight_smile:

P.S.

W sumie jest tak, że niby mam płytkę Recovery Disc, którą wypaliłem niedługo po zakupieniu laptopa, ale ona po prostu teraz nie działa i nie wiem dlaczego.

Należało po pierwszym uruchomieniu toshiby zrobić obraz systemu za pomocą narzędzia dostarczonego wraz z komputerem.

W obecnej sytuacji należy sprawdzić na jaki produkt posiadasz licencje, następnie zainstalować system zgodny z posiadaną licencją, pobrać sterowniki tutaj i je zainstalować.

damianq12 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Powiem tak, a raczej napiszę. Wiem, że należało zrobić obraz systemu i uczyniłem to, no może po jakimś miesiącu użytkowania, wypaliłem ten obraz na 2 płytach. Dodatkowo zrobiłem obraz czegoś jeszcze, do końca nie jestem przekonany co się w nim znajduje, ale po “otworzeniu płyty” mam tam foldery boot, coś w tym stylu, teoretycznie jest to windows 7-64bit, ten oryginalny fabryczny, który miałem na laptopie od początku, ale nie wiem czemu on nie działa, nie mogę go zainstalować. Teraz tak, powiedzmy, że instaluje system zgodny ze swoją licencją itp itd, ale chodzi mi o te programiki Toshiby. No najogólniej rzecz ujmując, po prostu mi zależy na fabrycznych ustawieniach.Nie wiem czemu, ale zauważyłem, że lepiej mi na nich chodził. Oczywiście mam wszystkie aktualne sterowniki, ale jak piszę, uważam, że jakoś inaczej było wcześniej, lepiej :slight_smile:

Niedziała to mało precyzyjne określenie. Może więcej szczegółów.

Te programiki są na stronie toshiby, podałem Ci linka. Nie sądzę jednak aby zwiększyły wydajność twojego komputera.

Co masz na myśli? Jeżeli prawidłowo zainstalujesz sterowniki komputer będzie działał prawidłowo.

Sterowniki instaluj mniej więcej w tej kolejności:

Chipset

Grafika

Audio

Lan

Touch Pad

Wlan

Bluetooth

W BIOS-ie przełącz start z HDD na Napęd DVD - System nagrany (kopia oryginalnego) powinien odpalić na spokojnie. Format HDD i instalacja systemu. Potem sterowniki (tak jak kolega u góry napisał) i po zabawie. Napisz czy zadziałało.

No postaram się to wytłumaczyć, kiedy wkładam płytę do napędu to pokazuje mi w “Moim Komputerze”, że jest to płyta instalacyjna win 7-64bit. No i okej, chcę ją zainstalować. Uruchamiam komputer ponownie, wciskam F2 czy coś w tym stylu, nie pamiętam. I pojawia się “ten” napis, gdzie trzeba nacisnąć jakiś tam klawisz aby uruchomić płytę. No fajno wczytuje pliki i pojawia się okienko, gdzie mogę wybrać język. Następnie pojawia się kilka opcji, np przywrocenie ustaiwen sprzed jakiegos tam czasu, uruchomienie linii komend, sprawdzenie pamieci fizycznej, i tez wlasnie przywrocenie ustawien fabrycznych, calkowite sformatowanie partycji itp. I tej ostatniej opcji nie moge wybrac, poniewaz wyskakuje komunikat, ze nie istnieje recovery are czy cos takiego i tyle.

Przy ostatniej instalacji systemu została usunięta ukryta partycja z oryginalnym systemem i to jest przyczyną owej niemożności powtórnej reinstalacji oryginalnego systemu. Musisz zainstalować system z owych utworzonych dysków - na czysto, bez przywracania czegokolwiek. Zainstalujesz oryginalny system dostarczony razem z laptopem - tyle że od nowa (bo partycja została poprzednio usunięta - ta do przywracania systemu). Sprawdź ile i jakie masz partycje na dysku.