Brak paru opcji w biosie

Witam,posiadam płyte głowną ASrock K7 upgrade 600 i jest z nia pewien problem,w instrukcji na CD widze ze są dostępne w biosie opcje takie jak podnoszenie mnożnika i zmiana napięcia rdzenia procesora ,lecz u mnie bios takowych nie posiada;/Czy jest jakas możliwosc odblokowania tych opcji?Dodam ze przy innej płycie głównej(Shuttle z układem Via KT 300) starszej niz ta którą obecnie posiadam ,była możliwosc zmiany mnożnika procesora.Nie chce sie bawic sam w upgrade biosu bo wiem ze to ryzykowne,czy jest inna możliwosc zmiany niektorych opcji w biosie?

Trzeba zmienić z auto na manual (opcję nad FSB)

Tą opcje zmieniłem i podniosłem prędkość szyny FSB ale chciałbym zwiększyć mnożnik z 11,5 na 12,5.

Jak CPU ma zablokowany mnożnik to nie podniesiesz,a jeśli nawet zmienisz wartość mnożnika nic to nie da.

Przy poprzedniej płycie zmieniałem mnożnik procesora bez problemu,wiec raczej nie powinien być zablokowany.

Tylko pytanie,zmieniać w biosie to sobie możesz,ale czy to wpływało na zmianę CPU,czyli jak masz np CPU 2500,to po zmianie mnożnika pokazuje np CPU 2650.

Dokładnie co za CPU masz.

Z tego co pamiętam na tej płycie jest możliwość zmiany mnożnika na zworkach(zobacz na płyte powinna być tam duża ilość zworek):mrgreen: O ile proc ma go odblokowanego. Opcja zmiany napięcia też jest tu raczej dostępna tylko w że o 5 i 10% pod nazwa bodajże Over Vcore Voltage

Procesor to Athlon XP 1800 ale dało sie go dzięki mnożnikowi podnieść do 2000.Widocznie pozostaje jedynie zmiana zworek.Temat juz można zamknąć dzieki za pomoc.