Brak paru opcji w biosie

(Dante1986 19) #1

Witam,posiadam płyte głowną ASrock K7 upgrade 600 i jest z nia pewien problem,w instrukcji na CD widze ze są dostępne w biosie opcje takie jak podnoszenie mnożnika i zmiana napięcia rdzenia procesora ,lecz u mnie bios takowych nie posiada;/Czy jest jakas możliwosc odblokowania tych opcji?Dodam ze przy innej płycie głównej(Shuttle z układem Via KT 300) starszej niz ta którą obecnie posiadam ,była możliwosc zmiany mnożnika procesora.Nie chce sie bawic sam w upgrade biosu bo wiem ze to ryzykowne,czy jest inna możliwosc zmiany niektorych opcji w biosie?

(matiit) #2

Trzeba zmienić z auto na manual (opcję nad FSB)

(Dante1986 19) #3

Tą opcje zmieniłem i podniosłem prędkość szyny FSB ale chciałbym zwiększyć mnożnik z 11,5 na 12,5.

(JNJN) #4

Jak CPU ma zablokowany mnożnik to nie podniesiesz,a jeśli nawet zmienisz wartość mnożnika nic to nie da.

(Dante1986 19) #5

Przy poprzedniej płycie zmieniałem mnożnik procesora bez problemu,wiec raczej nie powinien być zablokowany.

(JNJN) #6

Tylko pytanie,zmieniać w biosie to sobie możesz,ale czy to wpływało na zmianę CPU,czyli jak masz np CPU 2500,to po zmianie mnożnika pokazuje np CPU 2650.

Dokładnie co za CPU masz.

(system) #7

Z tego co pamiętam na tej płycie jest możliwość zmiany mnożnika na zworkach(zobacz na płyte powinna być tam duża ilość zworek):mrgreen: O ile proc ma go odblokowanego. Opcja zmiany napięcia też jest tu raczej dostępna tylko w że o 5 i 10% pod nazwa bodajże Over Vcore Voltage

(Dante1986 19) #8

Procesor to Athlon XP 1800 ale dało sie go dzięki mnożnikowi podnieść do 2000.Widocznie pozostaje jedynie zmiana zworek.Temat juz można zamknąć dzieki za pomoc.