Brak paska arkuszy w exelu 2013

(agaopo) #1

Witam,
mamy w pracy na laptopie problem z exelem.
Zniknął nam pasek arkuszy. Jest tylko sam pasek stanu.
Jak to przywrócić?

ps. czytałam na necie porady,ale głównie skupiają się one na znikających arkuszach (plik-opcje-zaawansowane-pokaż karty arkuszy) ,a nie na całym pasku arkuszy i ta opcja u nas nie ma zastosowania,bo nic nie daje.

(pocolog) #2

Przecież właśnie ta opcja (pokaż karty arkuszy) służy do ukrywania paska z listą arkuszy. Może pokaż na zrzucie ekranu o co ci konkretnie chodzi jeśli nie o to.

(agaopo) #3

Przyjdzie koleżanka to zrobię screena, bo to na jej lapku.
Ta opcja ukrywa arkusze. Jeśli odznaczę w exelu na swoim kompie tą opcję to nie widzę arkuszy,tylko tworzy mi się pasek do przesuwania obrazu u niej takiego suwaka też nie ma. Jest tylko pasek stanu,na którym jest np powiększanie obrazu.

(agaopo) #4

u niej nie ma tego paska,który zaznaczyłam pomimo zaznaczonej opcji pokaż karty arkuszy, jest tylko ten pasek poniżej

(Dimatheus) #5

Hej,

To trzeba zmienić w opcjach programu. Zaznacz opcję jak na screenie.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(agaopo) #6

Napisała,że mamy to zaznaczone ,a karty arkuszy nie widać.

(Dimatheus) #7

Tak, ale trzeba pamiętać, że to jest atrybut dotyczący konkretnego pliku. Czy więc jest zaznaczony w pozycji Opcje wyświetlania dla tego skoroszytu konkretny plik, dla którego nie widać karty arkuszy? Bo można zrobić tak, że w konkretnym pliku karty się nie wyświetlą, a w innym tak.

(agaopo) #8

To też wiem. Dla konkretnego pliku to robiłam i nic.
Tak jak napisałam wyżej, przyjdzie koleżanka to zrobię screen.

(Dimatheus) #9

Oki, to czekamy na screena. @agaopo Ewentualnie sprawdź, czy pole dla paska scroll’a nie jest maksymalnie przesunięte w lewo.

W obu przypadkach na screenie mam włączony pasek, ale w pierwszym scroll jest przesunięty maksymalnie w lewo. Trzeba go przeciągnąć za trzy kropeczki.

(agaopo) #10

Problem w tym,że ona nie ma tego paska scroll’a. Ma tylko ten pasek dolny z powiększaniem obrazu.

(Dimatheus) #11

A ma zaznaczone w opcjach wszystkie te ustawienia zaznaczone na żółto?

(agaopo) #12

Posprawdzam jak tylko przyjdzie. Póki co dziękuję.

(agaopo) #13

Sprawa się rozwiązała. Był inny problem.
Maksymalizacja okna samego arkusza.

1 Like