Brak paska eksploratora

Witam , znikł mi pasek eksploratora w moim komputerze jak zrobić żeby znów go było widać ??

Wiem że należy wejść do opcji folderów i ustawić na “pokaż popularne zadania w folderach”, ale nie mogę tego zrobić ponieważ ta funkcja nie jest aktywna… tu jest screen

Nowyobraz.jpg

I tak przy okazji mam jeszcze problem z właściwościami pulpitu, nie ma zakładki “pulpit” na której można zmieniać tapety…

screen

Nowyobraz1.jpg

Sprawdzałem już klucz HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System i nie ma tam wpisu NoDispBackgroundPage

nie wiem czym to może być spowodowane…

Proszę o pomoc

zrób przywracanie systemu do tego momentu w którym problem jeszcze niewystępował…

próbowałem ale się nie udało ponieważ występował jakiś błąd…

Podaj konkretną treść błędu… Czy tylko ty używasz tego komputera ?? Może młodsze rodzeństwo lub inna rodzina ??

To jest tylko mój komp (laptop).

podczas przywracania pasek stanu zatrzymuje sie i nic nie da się zrobić trzeba zresetować kompa…

a później pokazuje się komunikat, że niestety ale nie udało się przywrócić systemu…

  1. otwórz Mój komputer >> Widok >> masz tam Pasek narzędzi i pasek eksploratora zaznacz co ci trzeba

  2. opcje folderów spróbuj komend

Start >> Uruchom >> cmd

regsvr32 /i browseui.dll

regsvr32 /i shell32.dll

restart komputera

3.start >> uruchom >> regedit

zaznacz Mój komputer >> Edycja >> znajdź >> w okienku NoDispBackgroundPage >> przeszukaj cały rejestr ,może być w innym kluczu niż podałeś

:slight_smile:

nie do końca o to mi chodziło… bo nie chce mieć w pasku eksploratora np wyszukiwarki, tylko zadania w folderach…

niestety nie pomogło…

nic nie znalazło;(

Mój komputer >> właściwości >> zaawansowane >> wydajność / ustawienia >> zaznacz użyj popularnych zadań w folderach

:slight_smile:

było zaznaczone… odznaczyłem zaznaczyłem ponownie… nic nie pomaga… :cry:

Może przeskanuj antywirem, a jak nie pomoże wklej loga z HiJack This (instrukcja i zasady wklejania w dziale Bezpieczeństwo).

skanowałem już kilkakrotnie (Avastem i AdAware, mam zonealarm) nic nie wykrywa…

tu jest log z HijackThis

w dodaj / usuń programy odinstaluj

wpisy

O2 - BHO: (no name) - {259F616C-A300-44F5-B04A-ED001A26C85C} - (no file)

O4 - Startup: YouTube Uploader.lnk = C:\Documents and Settings\Przemek\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\YouTube\Uploader\youtubeuploader.exe

O9 - Extra button: (no name) - SolidConverterPDF - (no file) (HKCU)

usuń HijackThisem >> Fix checked

daj log Silent Runners http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=36654

:slight_smile:

log z Silent Runners

Mam podobny problem. W widoku folderów nie mam w ogóle paska zadań itp. próbowałem w ustawieniach folderów ale opcja Pokażpopolarne zadania… jest zaznaczona,wszedzie sprawdzałem i nic. Co dziwne kiedy dam eksploruj folder paski sa. natomiast kiedy otwieram normalnie foldery przez moj komputer itd, tych paskow nie ma. Sprawdzałem AVG anty virem i anty spywarem oraz NOd-em i nic nie pomogło. co zrobic. Przywrocic systemu tez nie moge bo nie wiem czy było wyłączone przywracanie czy sie wyułączyło dziwnym trafem.

Szukanie w rejestrze wpisu NoDispBackgroundPage tez nie daje efektow

zrzut z Hijakthis

http://up.wklej.org/download.php?id=7b8 … f155ba431c